Województwo mazowieckie

Wojskowe ćwiczenia z rakietami Patriot
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20-31 marzec 2015
ilustracja

Bateria amerykańskich rakiet Patriot jest już w Polsce, a dokładnie w Bielicach pod Sochaczewem. Razem z nią na tygodniowe ćwiczenia obrony powietrznej i przeciwrakietowej z polskimi sojusznikami, przybyło ok. 30 pojazdów i 100 żołnierzy z 5. batalionu wojsk lądowych USA, stacjonujących w Niemczech.

Ćwiczenia w Bielicach pod Sochaczewem są częścią operacji Antlantic Resolve. Ma ona wzmocnić sojuszników, a także pokazać swobodę z jaką przemieszczają się wojska NATO i szybkość instalacji systemów Patriot na terytorium NATO.

W szkoleniu z amerykańskim żołnierzami uczestniczyć będą polscy żołnierze z 37. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, 38. dywizjonu zabezpieczenia i dowództwa 3. Brygady Obrony Powietrznej. Amerykanie rozmieszczą na terenie Polski system obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot. Szkolenie obejmie także obronę ważnych obiektów, sił lądowych oraz mieszkańców przed pociskami balistycznymi oraz atakiem z powietrza.

Amerykanie będą również mogli zapoznać się z ogniowymi możliwościami polskiej obrony powietrznej – systemami S-125 Newa-SC (trzy zestawy po trzy wozy rakietowe) oraz wyrzutniami ręcznymi Strzała-2M.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 20-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text