Województwo mazowieckie

Wodyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości już działa
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11-31 marzec 2015
ilustracja

Nowa pula unijnych środków coraz bliżej. W połowie roku powinny zostać ogłoszone nabory na wsparcie w ramach nowej perspektywy Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Samorządy już planują, na co w niedalekiej przyszłości przeznaczyć unijne wsparcie. Dziś odbyła się konferencja inaugurująca funkcjonowanie Wodyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Organizacji Pozarządowych.

Na Mazowszu z ciekawą inicjatywą dotyczącą wsparcia potencjalnych beneficjentów wystąpiła gmina Wodynie z powiatu siedleckiego.

Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Wodyńskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych to program ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, przedstawicielami sektora społecznego i organizacjami pozarządowymi.

Oferta przygotowana przez wszystkich partnerów obejmuje doradztwo finansowe, prawne, księgowe, marketingowe oraz współpracę z organizacjami z sektora NGO. W ramach programu prowadzone będą również szkolenia z zakresu pozyskiwania środków na działalność statutową, finansowanie działalności gospodarczej NGO.

– W tej chwili będziemy starali się przygotować różnego rodzaju dokumentacje i wspierać inne podmioty, takie jak organizacje pozarządowe czy przedsiębiorców, by mogli też z sukcesem pozyskiwać środki z UE. Stąd też nasz pomysł dotyczący powołania Centrum – mówił w trakcie konferencji inaugurującej Wojciech Klepacki, wójt gminy Wodynie.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy omówili też założenia i możliwości pozyskania środków i doskonalenia kadr w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. KFS jest to wydzielona część środków Funduszu Pracy przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

Obecna na konferencji wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska omówiła zagadnienia dotyczące nowego okresu programowania oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Województwo Mazowieckie otrzyma na inwestycje 2,61 mld euro (z czego wkład UE wynosi 2,08 mld euro). Środki te zostaną przeznaczone na takie zadania jak badania i rozwój, zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w całkowitej produkcji energii, poprawę jakości powietrza w miastach poprzez obniżenie emisji zanieczyszczeń, czy pomoc dla ponad 24 tys. bezrobotnych.

Pierwsze robocze spotkanie Wodyńskiego Centrum Przedsiębiorczości odbędzie się już 16 marca i będzie dotyczyć Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie 2015.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 11-3-2015
ikonka jak dojechać

więcej informacji na temat Gminy Wodynie na stronie internetowej www.wodynie.eu/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text