Województwo mazowieckie

Wodociągi i kanalizacja w gminie Wieliszew
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Prawie 17 mln zł jest warta inwestycja zrealizowana  w miejscowościach gminy Wieliszew. Chodzi o działające już sieci – wodociągową i kanalizacyjną, dzięki którym zmniejszyło się zanieczyszczenie wód podziemnych, a także poprawiła się jakość wody pitnej. Ponad 8 mln zł dołożyła do tego projektu UE. Umowę na dofinansowanie podpisano 31 marca w urzędzie marszałkowskim w Warszawie.

Sieć wodociągowa powstała w Janówku Pierwszym, Rubinie, Olszewnicy Starej, Olszewnicy Nowej i Górze (gmina Wieliszew) oraz w Janówku Drugim w gminie Jabłonna. Natomiast w Łajskach (gmina Wieliszew) wybudowany został system kanalizacji sanitarnej.

Stacja uzdatniania wody w Janówku Pierwszym, sieć wodociągowa o długości ponad 33 km i kanalizacyjna na odcinku przeszło 10,7 km to najważniejsze elementy tej inwestycji. Powstał również zbiornik retencyjny, a w budynku stacji uzdatniania wody m.in. hala filtrów, dyspozytornia z rozdzielnią elektryczną czy chlorownia. Wodociągi zostały połączone ze sobą nowymi rurociągami, tworząc pierścień wokół całej gminy.

Likwidacja szamb oraz oczyszczanie większej ilości ścieków oznacza mniejsze zanieczyszczenie wód podziemnych i poprawę jakości wody pitnej. 1246 osób uzyskało dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. 723 osoby poprzez 295 przyłączy korzysta z sieci kanalizacyjnej.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 31-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text