Województwo mazowieckie

Wioska indiańska w Borzychach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-31 październik 2015
ilustracja

Wioska indiańska Fort Hantajo w Borzychach koło Węgrowa to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Powstała po to, by pokazać odwiedzającym ją gościom, jak fascynująca jest kultura Indian Ameryki Północnej. Ciekawy program oraz liczne atrakcje gwarantują świetną zabawę dla każdego, bez względu na wiek.

Indianie w Polsce

W Polsce istnieje wiele atrakcji dla dzieci. Ale miejsc, gdzie najmłodsi mogą dobrze się bawić i jednocześnie zdobywać nową wiedzę, jest niewiele. Na szczęście są Borzychy koła Węgrowa, w których od 1997 roku istnieje indiańska wioska Fort Hantajo. To tu szacunek do kultury Indian idzie w parze z doskonałą zabawą i stanowi idealne połączenie lekcji geografii i historii. A wszystko dlatego, że wioska prowadzona jest przez pełnych pasji indianistów. To prawdziwi profesjonaliści – ludzie, którzy od co najmniej kilkunastu lat zgłębiają wiedzę dotyczącą życia i kultury rdzennych Amerykanów.

Moc indiańskich atrakcji

Fort Hantajo położony jest na słonecznej polanie w otoczeniu sosnowego lasu. Wioska z kręgiem indiańskich namiotów tipi przenosi odwiedzających do świata Indian Ameryki Północnej i pokazuje piękno ich kultury. A tam nie brakuje wystawy strojów (sukni, koszul wojennych, nakryć głowy itp.), broni (tomahawków, maczug wojennych, strzelb, rewolwerów) i przedmiotów codziennego użytku (rogowych łyżek, talerzy, bukłaków i wielu innych), które wprowadzają w klimat prawdziwej indiańskiej wioski. Dzięki temu można się przekonać, jak dawniej żyli Indianie, i poznać ich zwyczaje.

Dla chętnych, którzy nie boją się wyzwań i lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, czeka tor przeszkód. To świetna zabawa dla tych, którzy chcieliby poczuć się jak prawdziwi Indianie wędrujący ze swoim dobytkiem w poszukiwaniu stada bizonów. Trzeba pokonać rwącą rzekę i dotrzeć do jaskinia niedźwiedzia. Na wycieczkowiczów czekają kolejne zadania: strzelanie z łuku, rzucanie włócznią, rzut na bizonie rogi, rzutki, połów ryb i wyścigi węży. Nagrodą dla utrudzonych polowaniem jest ognisko i inne atrakcje, między innymi malowanie twarzy i nauka tańca.

Wioska indiańska z dostawą do domu

By poznać kulturę Indian, nie trzeba wcale przyjeżdżać do Borzych. To wioska może przenieść się w dowolne miejsce i przyjechać do nas. To specjalna oferta dla Klientów Fortu Hantajo. Właściciele oferują organizację Indiańskich Festynów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymogów. Indiański Festyn to niezwykle atrakcyjna i oryginalna impreza. Wesprze i doskonale uzupełni wszelkiego rodzaju uroczystości. Będzie to niezwykła rozrywka i świetna zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek. Organizatorzy zapewniają trzy namioty tipi, doskonale wyposażone i wzorowane na dziewiętnastowiecznych namiotach indiańskich. Nie zabraknie spotkania z przewodnikiem, który opowie o kulturze i zwyczajach Indian, omówi poszczególne eksponaty i przybliży życie Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej (Sjuksowie, Arapaho, Czejenowie, Paunisi, Czarne Stopy).

Kiedy?

Fort Hantajo czeka na wszystkich odwiedzających w sezonie wiosenno-jesiennym, tj. od maja do października. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne, przedszkolne, kolonijne, studentów, a także całe rodziny. Dla wszystkich znajdzie się miejsce na aktywny odpoczynek oraz ognisko.

Jak dojechać?

By dojechać do Fortu Hantajo od strony Warszawy, Siedlec i Sokołowa Podlaskiego, należy kierować się na Węgrów, a z Węgrowa na Łochów (trasa nr 62). Jadąc od Węgrowa, należy minąć dwie wsie: Ludwinów i Starawieś. Po wjeździe do wsi Borzychy należy skręcić w prawo w ulicę Wierzbową. Droga ta znajduje się ok. 20 m przed sklepem spożywczym. Borzychów leży około 70 kilometrów od Warszawy.

Co zobaczyć przy okazji?

Będąc w Borzychach, warto też wybrać się do położonej niedaleko fermy strusi afrykańskich, do Zamku Zbrojowni w miejscowości Liw czy punktu widokowego Sowia Góra koło Węgrowa, dawnego miejsca kultu Słowian.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.hantajo.com/

Autor: Krzysztof Jacoszek

Anna Kapuścińska 11-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text