Województwo mazowieckie

Wiosenny Turniej Gier Planszowych
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13-30 kwiecień 2015
ilustracja

Ciekawą alternatywę dla Internetu i telewizji przygotował dla dzieciaków Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W najbliższą sobotę, 18 kwietnia będą mogły spróbować swoich sił w turnieju gier planszowych. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą swoją ulubioną „planszówkę” i zagrać w nią z innymi zawodnikami.

Zamiast siedzieć przed komputerem i grać w gry w Internecie lub w sprawnościowe gry komputerowe, dzieciaki i młodzież z Sochaczewa będą mogły spróbować swoich sił w zabawach planszowych, a także zaprezentować innym swoją ulubioną „planszówkę”. Każdy z uczestników turnieju może zabrać grę, którą najbardziej lubi. – To świetna okazja, aby poznać nowych przyjaciół, odkryć nieznane gry planszowe i po prostu świetnie się bawić – mówią organizatorzy Wiosennego Turnieju Gier Planszowych.

O wyższości gier planszowych nad grami komputerowymi czy telewizją nikogo nie trzeba przekonywać. „Planszówki” uczą zdrowej rywalizacji, zachowań fair play, ale także pracy w grupie i koleżeńskiej współpracy z innymi. Zabawa w gry planszowe wspomaga logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię oraz poprawia analizę wzrokową, spostrzegawczość i koncentrację. Świetnie wpływa także na pamięć. Poza tym w „planszówki” można grać wszędzie – w domu, ogrodzie, na plaży, na biwaku, pod namiotem, w parku czy nawet podczas podróży pociągiem. A co najważniejsze gry planszowe nie znają granicy wieku – grać może każdy.

Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 o godz. 10.00. Udział w turnieju jest bezpłatny, a dla zwycięzców poszczególnych gier przewidziano nagrody i dyplomy.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 13-4-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na www.mosir.e-sochaczew.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text