Województwo mazowieckie

Wielka inwestycja za miliony
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7-22 marzec 2015
ilustracja

Spójna sieć kanalizacji sanitarnej oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków w Bartnikach, oto na co przeznaczonych zostanie ponad 5 mln dotacji unijnej dla gminy Puszcza Mariańska. Umowę na dofinansowanie inwestycji wartej ogółem ponad 12 mln zawarli: członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Michał Staniak i jej skarbnik Joanna Skrocka.

Prawie gotowe

  Dofinansowany projekt podzielono na pięć etapów realizacji, z czego do tej pory powstały już trzy. Położono 10 km sieci kanalizacji sanitarnej (docelowo ma być 15,5 km) z ponad 200 przyłączami do posesji na terenie Bud Zaklasztornych i Radziwiłłowa. Oczyszczalnię w Bartnikach zmodernizowano i rozbudowano. Praca w niej będzie zautomatyzowana, co ułatwi sterowanie nią, kontrolę i wpłynie na jej wydajność. Wszystkie przepompownie będą działały we wspólnym systemie monitoringu. Oznacza to, że dofinansowane przedsięwzięcie, wielkimi krokami zmierza ku końcowi. W kolejnych etapach sieć kanalizacji powstanie w Biernikach, Wygodzie, Olszance i Zatorze.

Komfort życia wzrośnie

  Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2015 r. Sieć kanalizacyjna obejmie 351 posesji (ponad 870 mieszkańców). Inwestycja jest ważna, przede wszystkim ze względu na podniesienie komfortu codziennego życia mieszkańców gminy. Poza tym rozbudowana infrastruktura wodno-kanalizacyjna to czystsze wody i gleby, co ma znaczenie również z punktu widzenia atrakcyjności turystycznej gminy. Całkowita wartość projektu to ponad 12,2 mln zł.

autor Łukasz Dąbrowski

Anna Piórkowska 7-3-2015

źródło: materiały prasowe na www.bip.mazovia.pl

zdjęcie Łukasz Dąbrowski

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text