Województwo mazowieckie

Wiele radości dla dzieciaków
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 24 kwiecień 2015-31 styczeń 2017
ilustracja

Nic nie wywołuje tak dużej radości u maluchów, jak zabawa na świeżym powietrzu z rówieśnikami, na bezpiecznym i kolorowym placu zabaw. Dzięki wsparciu unijnemu dzieciaki z gminy Brańszczyk zyskały kolejne takie miejsca do zabawy. Nowe place powstały w Udrzynie i Dalekiem-Tartak, rozbudowano także te już istniejące przy szkołach w Porębie i Nowej Wsi.

Wsie na Mazowszu przechodzą w ostatnich latach duże zmiany. Powstają centra wsi, skwery do wypoczynku dla mieszkańców, świetlice wiejskie, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi. Pojawia się też coraz więcej placów zabaw dla dzieciaków. Dawniej takie miejsca występowały głównie w miastach, a maluchy mieszkające na wsiach bawiły się na własnych podwórkach. Jednak od niedawna kolorowe huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i piaskownice na stałe wpisały się w krajobraz mazowieckiej wsi. To wspaniałe i co najważniejsze bezpieczne miejsca do zabawy dla dzieciaków.

W kwietniu w gminie Brańszczyk pojawiły się kolejne cztery place zabaw – nowe w Udrzynie i Dalekiem-Tartak. Rozbudowano także istniejące już miejsca do zabawy przy szkołach w Porębie i Nowej Wsi. Założeniem władz gminy jest, aby w każdej miejscowości było choć jedno miejsce przeznaczone dla najmłodszych, w którym bezpiecznie będą mogły się bawić.

Koszt projektu to w sumie 144 tys. zł. Gmina Brańszczyk pozyskała na jego wykonanie ponad 80 tys. zł unijnego dofinansowania w ramach PROW 2007-2013. Inwestycja została zrealizowana w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Równina Wołomińska”.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 24-4-2015

Źródło: Urząd Gminy Brańszczyk www.branszczyk.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text