Województwo mazowieckie

Weź udział w III Biegu Europejskim w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6-31 maj 2015
ilustracja

Dystans 4 kilometrów to wyzwanie, które będzie czekało na uczestników III Biegu Europejskiego. 10 maja 2015 roku zapaleni biegacze będą mogli sprawdzić swoje możliwości. Zawody odbędą się podczas tegorocznego Pikniku Europejskiego w ramach akcji „Polska Biega”.

To już trzecia edycja Biegu Europejskiego w Płocku. W poprzednim roku w imprezie wzięło udział około 200 biegaczy, a wśród nich prezydent Płocka, dziennikarze, radni i samorządowcy. Trasa biegła wzdłuż Wisły zaliczając płockie zoo i molo.

Tegoroczne zawody odbędą się na różnych dystansach w zależności od wieku zawodnika. Dzieci do lat 6 pobiegną na dystansie 100 metrów, dzieci i młodzież od 7 do 12 lat będą mieli do pokonania 1300 metrów. Najdłuższy dystans czeka na młodzież w wieku powyżej 13 lat i dorosłych. W każdej kategorii przewidziany jest limit uczestników. Podczas biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Bieg jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest podpisanie oświadczenia o akceptacji warunków regulaminu biegu oraz deklarację dobrowolnego uczestnictwa w biegu. W przypadku najmłodszych niezbędna jest także zgoda rodziców lub opiekunów. Oświadczenia będzie można złożyć w dniu rywalizacji w parku północnym, gdzie biurem zawodów będzie specjalnie postawiony namiot.

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta Płocka, Miejski Zespół Obiektów Sportowych J.B. w Płocku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.

Przypomnijmy akcja Polska Biega jest akcją społeczną, która ma na celu promowanie biegania. Jej początki sięgają 2006 roku. 

Zapraszamy do uczestnictwa w III Biegu Europejskim.

Joanna Gruchała - Kominek 6-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text