Województwo mazowieckie

Warszawa zaprasza na wielkanocne śniadanie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1-5 kwiecień 2015
ilustracja

2500 jaj, 250 kg białej kiełbasy, 200 kg szynki, ponad 70 litrów zakwasu – to tylko niewielka część produktów potrzebnych do przygotowania tego wyjątkowego śniadania. W Wielką Niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 9.00, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, w ustawionym w tym celu namiocie, zorganizowane zostanie Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych.

   Inicjatorem tego szczególnego wydarzenia jest Mikołaj Rykowski, założyciel Fundacji Wolne Miejsce, który od kilkunastu lat organizuje Wigilię oraz Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w Katowicach. W tym roku spotkanie odbędzie się również w Warszawie. Jego istotą jest umożliwienie godnego spędzenia zbliżających się  świąt wszystkim samotnym, opuszczonym ludziom, ale też zwrócenie uwagi na ich trudną sytuację. Wydarzenie objął swoim patronatem prezydent Bronisław Komorowski, który podczas śniadania ma złożyć życzenia wszystkim zebranym. Przewidziany jest wspólny, uroczysty posiłek, poprzedzony symbolicznym dzieleniem się jajkiem, a także inscenizacją ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa, mającą przybliżyć genezę obchodzonych świąt.

   To wydarzenie nie udałoby się bez pomocy licznych darczyńców oraz wolontariuszy. Relację z przygotowań można śledzić na internetowej stronie www.facebook.com/WolneMiejsceWarszawa. Nadal można też pomóc organizatorom, na przykład przychodząc w piątek przed PKiN, gdzie będzie rozstawiany namiot i uczestniczyć w tych przygotowaniach.

Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Anna Piórkowska 1-4-2015

Źródło: www.facebook.com/WolneMiejsceWarszawa

Źródło ilustracji: www.facebook.com/WolneMiejsceWarszawa

Zdjęcie: Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text