Województwo mazowieckie

Wakacje w gminie Lelis – czas start!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Na ciekawe zajęcia i liczne atrakcje w gronie rówieśników zaprasza Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie oraz Gminna Biblioteka Publiczna. To dwa miesiące dobrej zabawy.

Festiwal Sztuki

28 czerwca odbędzie się Festiwal Sztuki na placu GOK-O. W programie m.in. występy zespołu Młode Latko, teatrzyk, animacje rodzinne i rozgrywki sportowe.

Warsztaty plastyczne – sprawne ręce

Od 20 do 24 lipca w godz. 11.00-14.00 będzie można razem z twórcami ludowymi wykonać kwiaty z bibuły. Temat – kwiaty z ogrodu babci, a więc malwy, maki, róże i bratki. Później odbędzie się wystawa tych prac.

Jaka zabawka – taki człowiek

27 lipca GOK-O zaprasza wszystkich miłośników konstruowania i modelarstwa na układanki przestrzenne BAMP. Będzie można sprawdzić swoje zdolności manualne i wykazać się wyobraźnią w konstruowaniu różnych figur.

Czytam sobie

28 lipca odbędą się zajęcia z książką. Jaką? Warto przyjść i przekonać się oraz zostać do końca.

Wędrówki, wędrówki

Czas od 29 do 31 lipca zapowiada się aktywnie. Piknik na łące, wizyta u garncarza, pobyt w rezerwacie oraz zbieranie ziół do wieńca to kolejne etapy wakacyjnej wędrówki.

Coraz bliżej dożynek

4, 6, 11 i 12 sierpnia odbędą sie warsztaty folklorystyczne na temat zwyczajów i obrzędów związanych z zakończeniem żniw. Będzie można nauczyć się również pieśni dożynkowych. Od 19 do 22 sierpnia będą natomiast trwać prace nad widowiskiem dożynkowym.

Dożynki na Kurpiach

Tegoroczne dożynki odbędą się 23 sierpnia. To święto rolników i ich rodzin. Wśród atrakcji znajdzie się i coś dla tych młodszych, jak i starszych uczestników. W programie m.in. występy kabaretów i zespołów muzycznych. Przygotowane zostanie również wesołe miasteczko dla dzieci. Będzie można odwiedzić kiermasze i stoiska gastronomiczne.

BAMP i Czytam sobie – jeszcze raz

Coś dla spóźnialskich. 26 i 27 sierpnia ponownie odbędzie się spotkanie z książką i układankami.

Wracamy do szkoły

28 sierpnia – wspólne pożegnanie wakacji i podsumowanie wakacyjnych zajęć. Wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach, będzie również słodki poczęstunek.

Oprócz wszystkich zorganizowanych spotkań, dzieci i młodzież mogą odwiedzić Ośrodek Etnograficzny oraz bibliotekę, które pracują przez całe wakacje.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 29-6-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text