Województwo mazowieckie

W lipcu Plener i Warsztaty Rzeźbiarskie w Zawidzu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

W gminie Zawidz od wielu lat z pokolenia na pokolenie przekazywana była tradycja i umiejętności rzeźbiarskie. „Kolebka Rzeźby” - tak własne można było nazwać te okolice. Przez wiele lat tworzenia uzdolnionych artystów powstało tu wiele interesujących dzieł. Pewną wizytówką tej wsi jest okalający kościół wianek kaplic - stacji Drogi Krzyżowej z rzeźbionymi w drewnie naturalnej wielkości figurami, których twórcami są oczywiście zawidzcy rzeźbiarze a wśród nich między innymi: Tomasz Agaciński, Katarzyna Kucińska, Marek Siemiątkowski, Krzysztof Krajewski, Piotr Głowacz, Jerzy Gołębiewski. Chcąc powrócić do tradycji rzeźbiarstwa zaplanowano zorganizowanie wspomnianego pleneru.

Plener rzeźbiarski zaplanowany jest w dniach 6-12 lipca 2015 roku. Głównym tematem dzieł wykonywanych podczas pleneru będzie „Muzyka zaklęta w drewnie”. Artyści wykonując prace na świeżym powietrzu będą mieli za zadanie wykonanie przynajmniej jednej rzeźby figuratywnej o wielkości około 2 metrów. Plener zakończy się wystawą prac i wręczeniem nagród dla najlepszych artystów. Celem pleneru jest  poszukiwanie korzeni tradycji rzeźby w gminie.

Organizatorem pleneru rzeźbiarskiego są Wójt Gminy Zawidz, Sołectwo Zawidz Kościelny, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawidzu, Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym, Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym oraz Stowarzyszenie Pomoc Wzajemna w Zawidzu Kościelnym. Udział w plenerze jest bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym.

Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.sztukaludowa.zawidz.pl. Formularz należy złożyć do dnia 15.06.2015 roku w Biurze Projektu w Urzędzie Gminy w Zawidzu Kościelnym, bądź przesłać elektronicznie na adres: ug.zawidz@wp.pl, lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Gminy w Zawidzu Kościelnym ul. Mazowiecka 24.

Więcej informacji na stronie www.sztukaludowa.zawidz.pl.

Zapraszamy do uczestnictwa w plenerze. Liczba miejsc jest ograniczona.

Joanna Gruchała - Kominek 27-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text