Województwo mazowieckie

W czerni jej do twarzy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21 maj-31 grudzień 2015
ilustracja

Black dresses – kobiecość, elegancja i nowoczesność. To wszystko razem w jednym miejscu – na blogu Moniki Kamińskiej. Dla kobiet poszukujących ciekawych pomysłów, lubiących być na czasie i innych blogerek.

Jakiś czas temu miałam okazję przeprowadzić wywiad z Pauliną Mikułą – vlogerką, autorką programu „Mówiąc inaczej”. Paulina powiedziała, że przez swoje lekcje na YouTubie chce dzielić się swoją wiedzą z innymi  i rozwiewać językowe wątpliwości. Jaki jest Twój cel?

Prowadzę bloga lifestylowego. Brzmi fatalnie. Wszyscy się śmieją z blogów lifestylowych, że są o wszystkim i o niczym. Jest w tym trochę racji. Ja natomiast od początku staram się tworzyć bloga lifestylowego dla ogarniętych kobiet. Oczywiście pisanie o nowym kolorze lakieru do paznokci jest świetne, lekkie i przyjemne, więc czasem też to robię, ale staram się wplatać również poważniejszą tematykę – kulturę (głównie teatr i poezję śpiewaną), tematy społeczne (pomagam Stowarzyszeniu Wiosna w nagłaśnianiu ich akcji: Szlachetna Paczka oraz Kup Indeks) lub relacje z podróży (na blogu jest m.in. relacja z kilkutygodniowego pobytu w Portugalii). Moim celem jest pokazanie, że lifestyle to nie tylko ładne ciastka na Instagramie, ale również zwykłe życie.

Kim są Twoi odbiorcy? Znasz ich?

To głównie kobiety w wieku 24-35 lat. Cieszy mnie to, bo zawsze chciałam pisać dla grupy docelowej trochę starszej od siebie. Osobiście znam tylko niektórych czytelników, ale częstych komentatorów jak najbardziej kojarzę.

Facebook jest cały czas na topie. Wydaje mi się, że blogi są na topie coraz bardziej.

A moim zdaniem Facebook jest coraz mniej na topie. Nie ogłaszam jego śmierci, ale wydaje mi się, że na topie jest teraz Snapchat. Wielki boom na blogi był rok temu. Teraz mam wrażenie, że zostali najwytrwalsi i oni będą jeszcze bardzo długo aktywni i popularni. Reszcie za kilka miesięcy się znudzi.

Jakie blogi Ty czytasz najchętniej?

Czytam mnóstwo blogów lifestylowych i okołolifestylowych. Bardziej niż tematyka, jaką porusza bloger, interesuje mnie, jak to robi. Jak wyglądają zdjęcia, jak skonstruowane są posty, jak przebiega komunikacja z czytelnikami. Lubię czytać żywe blogi z wyrazistymi autorami, którzy mają na siebie pomysł.

A co wyróżnia „Black dresses”?

Inteligentni odbiorcy. Mówię całkiem poważnie. Tak jak pisałam, wśród moich czytelniczek występuje wysoka średnia wieku i one są piekielnie mądre. A przede wszystkim czytają, a nie tylko oglądają obrazki. Dzięki temu mogę pisać na blogu, o czym chcę.

I można zrobić u Ciebie zakupy…

W grudniu 2014 r. postanowiłam spełnić swoje największe marzenie i wyprodukować idealną czarną sukienkę. Projekt okazał się na tyle dużym sukcesem, że poszerzyłam ofertę o siedem innych kolorów, a na jesieni pojawią się zupełnie nowe produkty. Wszystko można zobaczyć na stronie: http://monikakaminska.com.

Sama organizujesz sobie czas, swoją pracę. Czy rzeczywiście tak jest?

Częściowo tak, natomiast często dopasowuję swój grafik do tego, jakie rzeczy muszę zrobić w związku ze sklepem (pojechać gdzieś, kupić coś) lub do kampanii reklamowych, których terminy ustalają agencje i to ja się muszę do nich wpasować. Bywa tak, że na wpis reklamowy mam tylko 1 dzień i na dodatek wypada on w niedzielę. Pewnie sama bym sobie tego dnia zorganizowała spanie, a tak to wstaję i idę robić zdjęcia.

A posty powinny być dopracowane. Chyba nie każdy ma tego świadomość, zwłaszcza jeśli rozejrzymy się – w Internecie.

Pracy jest mnóstwo, a co ciekawe – zwłaszcza kiedy doszło prowadzenie sklepu – 80 proc. rzeczy robię poza Internetem i ten, kto nie wykonuje podobnych obowiązków, nie ma pojęcia, ile spraw jest do ogarnięcia. Poza zdjęciami (które zajmują mi najwięcej czasu), tekstem, publikacjami w kanałach social media dochodzi odpowiadanie na gigantyczną ilość e-maili, planowanie kampanii, negocjowanie umów, chodzenie na spotkania itp. Panuję nad całą logistyką sklepu, a już teraz jest to praca cztery razy większa niż blog. Jednak nie narzekam. Czasami jestem wykończona, ale totalnie uwielbiam to, co robię.

Najgorszy blog to taki...

Którego autor nie aktualizuje.

Czyli jesteśmy systematyczni. Ale dobry bloger powinien też dobrze pisać. Dobrze, czyli jak według Ciebie?

Mówiąc krótko – charyzmatycznie. Bloger bez osobowości nie istnieje. Przy czym od razu zaznaczam – osobowość nie ma nic wspólnego z produkowaniem wulgarnych tekstów pod główną stronę Wykopu. Trzeba poszukać głębiej. Liczy się jeszcze, moim zdaniem, wieczne niezadowolenie – dobry bloger to osoba, która ciągle chciałaby coś poprawić. Dzięki temu rozwija się i pcha bloga do przodu.

A jak sprawić by inni czytali? Jak wypromować swoją twórczość?

Nie ma złotej recepty na sukces. Trzeba mieć na siebie pomysł, być cierpliwym, regularnie pisać i ciągle nad blogiem pracować.

„Black dresses” to solidna firma – i niech tak zostanie. Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 19-5-2015

Blog: www.blackdresses.pl

Fot. Magdalena Hanik

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text