Województwo mazowieckie

W cudownym świecie Astrid Lindgren
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 marzec-30 czerwiec 2015
ilustracja

Pełen przygód i zabawy świat dzieci z Bullerbyn oraz wymagające męstwa i odwagi wyzwania braci Lwie Serce to główne tematy konkursu ogłoszonego przez Filię biblioteczną nr 7 Książnicy Płockiej. Chętni mogą zgłaszać swój udział jeszcze do 30 marca.

Olle, Lisa, Britta, Lasse, Bosse, kto nie zna tych imion? Wesołe przygody „Dzieci z Bullerbyn” cieszą dużych i małych czytelników. Druga powieść znanej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce” to wspaniała historia o bezgranicznej braterskiej miłości, męstwie i przełamywaniu własnych słabości. Znajomością tych dwóch książek muszą wykazać się uczestnicy konkursu organizowanego przez Filię biblioteczną nr 7 Książnicy Płockiej.

Konkurs „W cudownym świecie Astrid Lindgren” będzie odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym (20 kwietnia) uczestnicy rozwiążą test, dotyczący tych dwóch książek. Do drugiego etapu, który odbędzie się 18 maja, zakwalifikują się osoby z największą ilością punktów z testu. Zadanie będzie polegało na zaprezentowaniu swojego ulubionego bohatera. Mogą być to scenki słowne, mimiczne, rodzajowe albo opowieść o życiu i przygodach bohatera. Powinny trwać od 3 do 5 minut. Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa.

Nabór uczestników trwa do 30 marca w Filii bibliotecznej nr 7 Książnicy Płockiej przy ul. Gierzyńskiego 17. W konkursie mogą wziąć udział czytelnicy filii. Szczegółowe informacje i zgłoszenia także pod nr tel. 24 263-67-80 oraz pod adresem e-mail: filia7@ksiaznicaplocka.pl.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 18-3-2015

Więcej informacji na www.ksiaznicaplocka.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text