Województwo mazowieckie

W baśniowym świecie Pana Andersena
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 maj-5 lipiec 2015
ilustracja

Calineczka, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Słowik czy Księżniczka na ziarnku grochu – mimo, że baśnie te powstały blisko 200 lat temu ciągle uczą i bawią, a co najważniejsze pozwalają marzyć dzieciakom na całym świecie. Najmłodsi mieszkańcy gminy Brok będą mogli zabrać nas do swojego baśniowego świata, dzięki udziałowi w konkursie plastycznym Biblioteki Publicznej w Broku. Prace należy składać do 28 maja br.

W tym roku mija 210. rocznica urodzin najbardziej znanego pisarza i poety duńskiego Hansa Christiana Andersena. Jego baśnie bawią i uczą dzieciaki na całym świecie. Ich znajomością powinni wykazać się uczestnicy konkursu plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brok pt. W baśniowym świecie Pana Andersena.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Brok. Powinni oni wykonać pracę plastyczną inspirowaną twórczością Andersena. Mogą one być wykonane w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka, grafika (również komputerowa) czy collage.

Do pracy opisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika, jego adresem, telefonem kontaktowym oraz nazwą szkoły i klasy do której chodzi należy dołączyć kartę zgłoszenia z oświadczeniem, które stanowią załącznik do regulaminu konkursu. Tak opisane prace należy składać do 29 maja br. w siedzibie biblioteki publicznej w Broku przy ul. Pułtuskiej 22.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 czerwca br., a rozdanie nagród 5 lipca br. podczas obchodów „Dni Broku oraz Puszczy Białej”.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie dostępne są na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.brok.pl.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 6-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text