Województwo mazowieckie

W Zielonce trwa już „Lato w mieście”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 lipiec-20 wrzesień 2015
ilustracja

Jak co roku w wakacje wielu rodziców nie ma jak zapewnić swoim pociechom opieki. Dzieci mają czas wolny, ale warto je zachęcić do wzięcia udziału w zajęciach – unikną nudy. Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce przygotował ciekawą ofertę dla dzieci, które zostają na wakacjach w Zielonce. Od 29 czerwca ruszyły zajęcia. „Lato w mieście”. Akcja potrwa do połowy sierpnia.

Choć to dopiero początek akcji, już w pierwszym tygodniu wzięło w niej udział 170 dzieci. Mogły one uczestniczyć w rozwijających zajęciach warsztatowych i różnych zabawach ruchowych. Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem „My i świat zwierząt”. Skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nie trzeba brać w niej udziału od początku – można dołączyć w każdym momencie.

Dziećmi podczas zajęć zajmują się animatorzy, którzy organizują im czas i inspirują najmłodszych do różnych aktywności. Uczestnicy mają okazję poznania mnóstwa ciekawostek oraz przydatnych informacji o ssakach drapieżnych i roślinożernych, zwierzętach morskich, ptakach egzotycznych i drapieżnych, gadach, płazach, rybach, owadach i zwierzętach domowych. To fascynujący świat zwierząt na wyciągnięcie ręki.

Mimo że to wakacje – dzień zaczyna się od 8.00 rano. Wówczas odbywają się zajęcia plastyczne lub warsztaty tematyczne, ale za każdym razem inne. Od godziny 10.00 dzieci mają czas wypełniony aktywnością sportową. Na hali i boiskach rozpoczynają się rozgrywki oraz zabawy ruchowe i animacje. Stałym punktem programu są też wyjazd na basen (w środy), projekcja kinowa (w czwartki) oraz piątkowy pokaz talentów na sali widowiskowej ośrodka.

(mech)

 

h.maliszewska@mazowszanie.eu 20-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text