Województwo mazowieckie

W Legionowie stawiają na rowery
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Coraz chętniej przesiadamy się z samochodów na rowery, szczególnie kiedy pozwala nam na to sprzyjająca wiosenna aura. Mieszkańcy Legionowa  będą mogli zostawić swoje dwa kółka w nowych, wygodnych wiatach. I w ten sposób dojechać, czy to do pociągu, czy też szkoły.

Nowe stacje pojawiły się nieopodal przystanku kolejowego Legionowo Piaski oraz przy Zespole Szkół nr 1. Zatem zarówno osoby dojeżdżające pociągami Kolei Mazowieckich np. do Warszawy, jak i uczniowie legionowskiej szkoły będą mogli pozostawić swoje rowery pod zadaszonymi, monitorowanymi wiatami. Pod każdą z nich można ustawić 20 rowerów. A to nie koniec inwestycji, bo władze miasta już teraz planują budowę kolejnych takich miejsc. To jednak nie wszystko. Już wiosną w każdej wiacie pojawią się przydatne rowerzystom przybory – pompki i zestawy naprawcze. W stacjach zawisną również przydatne podczas wiosennych wycieczek mapy Legionowa.

A jest tu gdzie jeździć. W mieście powstała już sieć ścieżek rowerowych – najnowsza to ścieżka przy ulicy Kolejowej. Wiosną – 12 kwietnia – otwarta zostanie natomiast wypożyczalnia rowerów w Arenie Legionowo.

m.milewska@mazowszanie.eu 5-3-2015

Więcej informacji na: www.legionowo.pl

Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Legionowa

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text