Województwo mazowieckie

W Ciechanowie uczą dzieci pływać
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 czerwiec-28 sierpień 2015
ilustracja

Już po raz trzeci uczniowie ciechanowskich podstawówek będą mogli bezpłatnie doskonalić swoje umiejętności pływackie. Miasto właśnie otrzymało blisko 240 tys. zł  z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację rządowego programu „Umiem pływać”.

Zajęcia będą realizowane na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Skorzysta z nich około 300 uczniów klas trzecich szkół podstawowych.  Wśród nich będą tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Znajdzie się też miejsce dla dzieci, które po okiem profesjonalnych instruktorów doprowadzą do perfekcji posiadane już zdolności. Lekcje ruszą jeszcze w sierpniu.

Zainteresowanie pływaniem jest ogromne, jak podkreśla dyrektor MOSiR w Ciechanowie, Jerzy Omieciński. I dodaje – To zajęcia dla chętnych, nieodpłatne, co daje możliwość uczestnictwa tym, którzy odpłatnie nie mogliby na to sobie pozwolić.

W ramach ubiegłorocznej edycji programu do miasta trafiło 148 tys. zł. Tym bardziej władze Ciechanowa cieszą się z tegorocznego dofinansowania.

- Dzięki kolejnym dodatkowym  środkom możemy w jeszcze większym stopniu wspierać najmłodszych, którzy doskonaląc swoje talenty mają szansę wyrosnąć na mistrzów – mówi prezydent Krzysztof Kosiński.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 15-6-2015

Źródło: www.umciechanow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text