Województwo mazowieckie

Wędrowanie po pięciolinii
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na cykl koncertów dla dzieci zatytułowanych „Wędrówki po pięciolinii”. Przez całą wiosnę maluchy wraz z rodzicami będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach artystyczno-edukacyjnych.

Dla małuch i dużych

Spotkania te skierowane są dla najmłodszych dzieci, czyli w wieku do 3 lat,oraz ich rodziców czy opiekunów. Maluchy nie tylko zapoznają się z różnorodnym instrumentami, posłuchają jakie wydają dźwięki, poznają terminologie muzyczne, ale będą mogli się także aktywnie włączyć się w każde spotkanie, między innymi poprzez wspólny śpiew czy taniec. Wszystko to dzięki bezpośredniemu kontaktowi z muzykami.

Koncert inaczej

Spotkania nie będą wyglądały jak standardowe koncerty. Tu wszyscy zasiądą razem na poduszkach i pufach. W spotkaniach będą uczestniczyć profesjonalni muzycy. Osoba, która poprowadzi koncerty, jest nie tylko świetnym muzykiem, ale również ukończyła wiele kursów pedagogicznych oraz z teorii nauczania. Aby móc uczestniczyć w spotkaniach, należy pobrać darmowe wejściówki ze strony www.wedrowkipopieciolinii.evenea.pl.

Przed nami następujące koncerty:

19 kwietnia „Wlazł kotek na płotek”. Tego dnia bohaterem będzie fagot. Fagot jest zbudowany z dwóch drewnianych rur. Jest to instrument o dużych możliwościach ekspresyjnych i specyficznym brzmieniu.

10 maja „Pstrąg” czyli koncert z harfą w roli głównej. Tego dnia obecni posłuchają pieśni F. Schuberta „Pstrąg”, w wykonaniu harfy, oboju i wiolonczeli.

21 czerwca „Pożegnanie ojczyzny”, czyli wizyta poloneza. Tu posłuchamy poloneza kilku kompozytorów.

Poznajmy gospodarza „Wędrówek po pięciolinii”

Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego ma za zadanie wystawianie dzieł będących polskim i światowym dorobkiem muzycznym. Organizuje koncerty edukacyjne skierowane do uczniów szkolnych, prowadzi cykl stałych występów symfonicznych. W swoim dorobku ma dwie wydane płyty prezentujące wykonania muzyczne grupy. Orkiestra wzięła wdział w licznych koncertach zarówno w kraju, jak i za jego granicami. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Data powstania Płockiej Orkiestry Kameralnej, bo tak brzmiała jej pierwsza nazwa, to rok 1975. Dwa lata od rozpoczęcia działalności została upaństwowiona. Aktualna nazwa funkcjonuje od 1997 roku.

Projekt „Wędrówki po pięciolinii” realizowany jest od stycznia 2014 roku.

Joanna Gruchała - Kominek 8-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text