Województwo mazowieckie

VIII Gminny Bieg Przełajowy w Bielsku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 25 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

„Biegniesz, zachowujesz trzeźwość i zdrowie” - to hasło tegorocznego VIII Gminnego Biegu Przełajowego organizowanego w Bielsku (powiat płocki). 20 czerwca 2015 roku zapaleni biegacze będą mogli sprawdzić swoje możliwości. Zawody związane będą z akcją „Polska Biega”.

To już ósma edycja biegu organizowanego w Bielsku. Zawody rozpoczną się na stadionie LKS Zryw Bielsk. Tegoroczna rywalizacja odbędzie się na różnych dystansach, w zależności od wieku zawodnika. Przewidzianych jest VI kategorii wiekowych: I – przedszkolaki, II – uczniowie Szkół Podstawowych klas 1-3, III – uczniowie Szkół Podstawowych klas 4-6, IV – uczniowie gimnazjum, V – kobiety i mężczyźni do 35 roku życia oraz VI – kobiety i mężczyźni powyżej 35. roku życia. W każdej kategorii występuje limit uczestników. Wszyscy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zgłoszenia dzieci i młodzieży przyjmowane się do 10 czerwca przez dyrektorów szkół i przedszkoli. Pozostałe osoby mogą się zapisać w dniu zawodów. 

O akcji Polska Biega

Przypomnijmy akcja Polska Biega jest akcją społeczną, która ma na celu promowanie biegania. Jej początki sięgają 2006 roku. Od tamtej pory znacznie wzrosło zainteresowanie bieganiem. Różne instytucje, szkoły, kluby, stowarzyszenia, lokalni działacze i miłośnicy biegania organizują amatorskie biegi w swojej okolicy dla osób w rożnym wieku. W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło ponad 133 tysiące osób.

 

Joanna Gruchała - Kominek 25-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text