V Płockie Biegi Rodzinne już za nami
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Biegi odbyły się według różnych klasyfikacji. Dla najmłodszych, czyli dzieci do 5 lat, zorganizowano Bieg Krasnala. W biegu na 100 metrów wystartowało 27 maluchów. Pierwszy do mety dobiegł Adaś Wochowski. Drugi na mecie był Marcel Cyparski.

W kolejnym biegu pod nazwą „Sprinterski Bieg Rodzinny” mogły wziąć udział dzieci od 6 do 9 lat w parze z rodzicami lub rodzeństwo w tym wieku. Bieg odbył się na dystansie 400 metrów i zgromadził największą liczbę zawodników, bo aż 30 par. Tu pierwsi na mecie byli Zuzanna i Marceli Gontarek. Jako drudzy do mety dobiegli Julia i Artur Kamiński.

W „Średnim Biegu Rodzinnym” startowały dzieci w wieku od 10 do 14 lat wraz z rodzicami lub rodzeństwem. Dystans 800 metrów najszybciej pokonali Kacper Reduch i Jacek Żuchewicz.

Najdłuższy dystans, bo aż 5 kilometrów, czekał w „Długim Biegu Rodzinnym”. Tu udział mogły wziąć małżeństwa, rodzeństwo oraz dzieci powyżej 15 lat. Najwyższe miejsce zajęli Karolina i Przemysław Giżyńscy.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdym biegu, dostały puchary i dyplomy.

Organizatorami biegów były: Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA oraz „Kort pod Lasem”.