Województwo mazowieckie

Unia zwraca za wodociągi
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7 kwiecień 2015-1 kwiecień 2016
ilustracja

Cztery lata temu gmina Kotuń zainwestowała w sieć wodociągów, przepompownię i zbiornik retencyjny. Dziś UE zwraca część środków. Do gminnej kasy wróci 631 tys. zł. Umowę na unijne dofinansowanie przeprowadzonej już inwestycji podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Grzegorz Góral. 

Celem projektu było rozbudowanie systemu dostarczania wody w gminie Kotuń – więcej gospodarstw wyposażonych w wodociągi oraz poprawa jakości i stałości dostaw wody pitnej.

Dlatego już cztery lata temu zdecydowano się wybudować sieć wodociągową z przyłączami dla Kotunia (ul. Reymonta i ul. Łąkowa) oraz kilku gminnych miejscowości (Chlewisk, Pierogu, Cisiu-Zagrudziu, Nowej Dąbrówci, Wilczonku, Mingosach i Trzemuszce). Łączna długość zbudowanych ówcześnie wodociągów to ponad 18 km ze 186 przyłączami.

W ramach tej inwestycji powstał cylindryczny zbiornik retencyjno-wyrównawczy wody czystej w Kotuniu o pojemności 561,6 m³ będący uzupełnieniem istniejącej już stacji uzdatniania wody oraz sieciowa podziemna przepompownia wody w Broszkowie.

Jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji (dane z 2007r.) w gminie Kotuń sieć wodociągowa liczyła 132,96 km z 1682 przyłączami. To w sumie 87 proc. wszystkich gospodarstw domowych. Dzięki realizacji projektu wszyscy mieszkańcy gmina mają dostęp do wodociągów.

Projekt o całkowitej wartości ponad 2 mln zł był realizowany w latach 2008-2011.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 3-4-2015
  • Żródło; MJWPU

Foto: www.kotun.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text