Województwo mazowieckie

UW z geofizyką i innowacjami
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 marzec 2015-31 grudzień 2016
ilustracja

Najlepsza uczelnia na Mazowszu i jedna z najlepszych w kraju – Uniwersytet Warszawski – oferuje tegorocznym maturzystom nowe, ciekawe kierunki studiów. Geofizyka w geologii, język i społeczeństwo interdyscyplinarne studia nad dyskursem, Applied Petroleum Geosciences (nauka o ziemi w poszukiwaniu węglowodorów) czy rewitalizacje i innowacje społeczne to kierunki, na które będzie można rekrutować.

Badacze Ziemi

Nowy kierunek Wydziału Geologii i Fizyki UW to oferta skierowana nie tylko do pasjonatów badań nad kosmosem. To również oferta bardziej przyziemna. „Geofizyka w geologii” to kierunek poświęcony m.in. nowym złożom surowców naturalnych i przemysłowi wydobywczemu. Studia przygotowują do pracy nie tylko w instytucjach naukowych, ale i firmach komercyjnych. Zajęcia będą odbywać się w nowoczesnych laboratoriach badawczych, a studenci będą mieli dostęp do najnowszego oprogramowania. Ponadto czekają na nich zajęcia terenowe i obowiązkowe praktyki w okresie letnim.

Jak zrozumieć innych

Złożone formy komunikacji i coraz większa mobilność sprawiły, że na rynku pracy pojawiają się oferty dla specjalistów mających wiedzę na temat mechanizmów współczesnego komunikowania się. Dla ludzi, którzy potrafią selekcjonować, analizować i interpretować dane. „Język i społeczeństwo” to kierunek prowadzony w ramach studiów magisterskich przez dwa instytuty – socjologii i lingwistyki stosowanej. Zajęcia będą praktyczne. Przewidziane są warsztaty, ćwiczenia rozwijające umiejętność pracy w grupie, a także praktyki w instytucjach publicznych. Pracę po tego typu studiach można znaleźć m.in. w mediach, agencjach reklamowych, instytucjach kultury i administracji publicznej.

Geologia w praktyce

„Geologia stosowana” i „Nauki o ziemi w poszukiwaniu węglowodorów” (w języku angielskim) to 2-letnie studia II stopnia na Wydziale Geologii UW. W ramach pierwszego kierunku do wyboru będzie aż 5 specjalności – geologia inżynierska, hydrogeologia, gospodarka surowcami mineralnymi, geologia środowiskowa oraz tektonika i kartografia geologiczna. Z kolei na „Naukach o ziemi” studenci będą mieć zajęcia z modelowania geologicznego i rozpoznawania złóż surowców energetycznych. Przewidziane są również praktyki w firmach z branży wydobywczej.

Nowoczesne podejście do inwestycji

Największą zaletą specjalizacji „Rewitalizacja i innowacje społeczne” (na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja) jest możliwość odbywania praktyk i staży oraz możliwość udziału w projektach realizowanych np. przez samorządy lokalne i instytucje publiczne. Na liście przedmiotów m.in. „Projektowanie innowacji”, „Biografia i pamięć miejsca”, „Fundusze/projekty” (warsztaty), „Partnerstwo i sieci społeczne”. Studenci tego kierunku po zakończeniu nauki będą mogli poszukiwać pracy w takich obszarach jak np. marketing terytorialny czy fundusze i projekty europejskie.

Więcej informacji na www.rekrutacja.uw.edu.pl

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 27-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text