Województwo mazowieckie

Turystyka w telefonie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 marzec 2015-19 marzec 2016
ilustracja

Kim był tajemniczy siedlecki Jacek? Czy ten stary budynek to zabytek? Gdzie na wschodnim Mazowszu najlepiej odpocząć jeżdżąc na rowerze? – teraz te wszystkie informacje można mieć w swoim telefonie dzięki nowej turystycznej aplikacji „Siedlce – otwarta brama w Dolinę Bugu.”

Aplikacja jest doskonałym przewodnikiem po wschodnich terenach województwa mazowieckiego. Rozbudowane informacje o mieście ułatwiają poznawanie jego historii, a sześć tras rowerowych po powiecie siedleckim, zachęca do bliższego kontaktu z przyrodą.

Malownicze, rozległe doliny rzek Liwiec i Bug – niezwykle atrakcyjne, a wciąż słabo odkryte – to pole do poszukiwań dla wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku. Turysta znajdzie tu zabytki, staropolskie dwory, ślady dziejów unitów, ciche ostoje nad brzegami rzek oraz aż dziewięć florystyczno-faunistycznych rezerwatów przyrody. Do wyboru mamy aż sześć tras rowerowych – Budzieszyńska, Korczewska, Reymontowska, Wodyńska, Zielone Siedlce oraz Dolina Muchawki. Warto obejrzeć pałac w Korczewie, sprawdzić, jaką ofertę odrestaurowany dwór w Mościbrodach, przejechać się konno w Chlewiskach, pokontemplować chwilę w sanktuarium w Mokobodach, poszukać śladów Żeromskiego w Łysowie i Niwiskach, lub przekonać się, czemu Mordy zawdzięczają swoją nazwę.

Dzięki aplikacji użytkownik poznaje najważniejsze zabytki ziemi siedleckiej i nie zgubi się na liwieckich i nadbużańskich trasach rowerowych. Wszystko za sprawą lokalizacji GPS, która pozwoli na łatwe ustalenie swojej pozycji oraz odnalezienie na mapie konkretnego obiektu. Aplikacja dostarcza także garść najświeższych informacji o imprezach i ofercie kulturalno-rekreacyjnej. Znaleźć tu można także bazę obiektów podzielonych na kategorie, m.in. noclegi i lokale gastronomiczne.

Kolejną atrakcyjną częścią aplikacji są questy, będące świetną propozycją połączenia aktywnego wypoczynku z turystyką odkrywczą i poznawczą. Użytkownik w czytelnej i przyjemnej formie, otrzymuje polecenia do wykonania, które wiążą się z koniecznością odnalezienia danej lokalizacji. Po wykonaniu zadania, przechodzimy do kolejnego etapu zabawy, a na jej końcu czeka nagroda – niespodzianka.

Mobilny przewodnik zawiera także dodatkowe moduły - planer, skaner kodów QR czy dostęp do prognozy pogody.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap, GPS, działa w trybie offline i stworzona została na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Regionalny projekt turystyczny Doliny Bugu” realizowanego przez Miasto Siedcle w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Głównym jego celem było zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta Siedlce i powiatu siedleckiego poprzez wzbogacenie oferty turystycznej w postaci systemu szlaków rowerowych pod nazwą „Regionalny produkt turystyczny Wschodniego Mazowsza”.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 14-3-2015

zaprasam na stronę internetową:

http://turystyka.siedlce.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text