Województwo mazowieckie

Trochę ruchu dla małych i dużych
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 22 kwiecień 2015-31 sierpień 2016
ilustracja

Kompleks sportowy w Zabrodziu stale się powiększa. W połowie kwietnia do boiska Orlik dołączyły plac zabaw dla dzieci i pierwsza na ternie gminy siłownia zewnętrzna. A wszystko dzięki funduszom unijnym. Na ostatnie inwestycje gmina Zabrodzie pozyskała dofinansowanie w ramach PROW 2007-2013.

Dzieci, młodzież i dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie w nowej odsłonie kompleksu sportowego w Zabrodziu. To już nie tylko boisko sportowe dla dzieciaków uwielbiających piłkę nożną. Od kilku dni można skorzystać także z nowoczesnej siłowni zewnętrznej, a na najmłodszych mieszkańców gminy czeka świetnie wyposażony plac zabaw. Zadbano także o otoczenie kompleksu – postawiono ławki i stojaki na rowery, pojawiła się także altana, w której można odpocząć po wysiłku fizycznym. Obiekty zostały ogrodzone, a wokół posadzono krzewy i rośliny zielone.

Plac zabaw to miejsce, w którym wszystkie dzieciaki uwielbiają spędzać mnóstwo czasu. W Zabrodziu będą mogły m.in. bawić się w piaskownicy, na zjeżdżalni, a także korzystać z trzech rodzajów huśtawek i karuzeli krzyżowej.

Siłownia zewnętrzna to propozycja dla młodzieży i dorosłych. Na nowoczesnych, spełniających normy bezpieczeństwa urządzeniach mieszkańcy Zabrodzia i całej gminy będą mogli ćwiczyć bezpłatnie. Przyrządy są łatwe w obsłudze, a każdy z nich wyposażony jest w instrukcję do wykonywania ćwiczeń. Do dyspozycji są: podciągacz, biegacz, wypychacz, słup nośny (1,5 m oraz 2 m), twister, jeździec, wahadło, wioślarz, drabinka z podciąganiem, orbitrek, duże koło tai chi oraz stół do tenisa stołowego.

Na realizację inwestycji gmina Zabrodzie pozyskała dofinansowanie unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 22-4-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: Urząd Gminy Zabrodzie www.zabrodzie.pl.

Foto: archiwum Gminy Zabrodzie.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text