Województwo mazowieckie

Temat – alkohol
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 czerwiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Jakie warunki trzeba spełniać, by móc sprzedawać alkohol? Co zrobić, by nie stracić pozwolenia? A co ważne – jak odmówić sprzedaży np. nietrzeźwemu klientowi? To tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdą uczestnicy szkolenia organizowanego w gminie Lipsko. Już we wtorek – 9 czerwca – można wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu.

Władze gminy Lipsko postawiły na edukację tych przedsiębiorców, którzy chcą sprzedawać lub już sprzedają napoje alkoholowe. W najbliższy wtorek organizowane jest w urzędzie miasta i gminy bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawą prawną, która reguluje sprzedaż alkoholu. Przy okazji dowiedzą się, w jakich sytuacjach sprzedawca może być pozbawiony uzyskanego wcześniej zezwolenia.

Najczęstszym powodem jest oczywiście złamanie zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim. Szkolenie ma przynieść również rozwiązania, jakie można stosować nie tylko, gdy trzeba odmówić nietrzeźwemu klientowi, ale także wtedy, gdy o alkohol stara się osoba młoda, niepełnoletnia.

Sprzedaż alkoholu nie zwalnia z wiedzy o tym, jak szkodliwe są jego skutki – zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi młodych czy kobiety w ciąży. Sprzedawca uzbrojony w taką wiedzę będzie mógł nie tylko zapobiec złym sytuacjom, ale przekazać te informacje właśnie osobom, które po alkohol nie powinny sięgać. Poza tym podczas szkolenia przedsiębiorcy dowiedzą się, czym jest choroba alkoholowa. O wszystkich swoich wątpliwościach będą mogli porozmawiać z ekspertem.

Tak przygotowane spotkanie to z pewnością nie tylko okazja dokształcenia się dla przedsiębiorców, ale także akcja prewencyjna, która może uchronić wiele osób. Uczestnicy spotkania poza zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia otrzymają materiały dydaktyczne, które mogą im posłużyć w późniejszej działalności.

Szkolenie odbędzie się we wtorek – 9 czerwca 2015 r. o godzinie 13.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Lipsko.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 7-6-2015

Na podstawie: http://lipsko.eu/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text