Województwo mazowieckie

Szkolenia z Funduszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 marzec-31 maj 2015
ilustracja

Są pieniądze na szkolenia i to duże. Prawie 17,5 mln złotych trafi do powiatowych urzędów pracy na terenie województwa mazowieckiego.

O środki pochodzące z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą się ubiegać pracodawcy z całego Mazowsza, którzy chcą sami siebie dokształcać, ale też podnosić kwalifikacje swoich pracowników. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wsparcie skierowane jest do osób powyżej 45 roku życia.

Pieniądze mogą być przeznaczane m.in. na kursy, szkolenia, studia podyplomowe czy też inne formy zdobywania nowej wiedzy i umiejętności potrzebnych w pracy zawodowej.

Wnioski o dotacje pracodawcy mogą składać w swoich powiatowych urzędach pracy. Mają szansę na aż 80 proc. pokrycie kosztów w przypadku kształcenia ustawicznego. Właściciele i pracownicy mazowieckich mikroprzedsiębiorstw mogą liczyć nawet na 100 proc. dotacje. Rekordowe 3 mln zł trafią do radomskich pracodawców, taka kwota zostanie przekazana bowiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Duże środki otrzyma też stolica ­– do Urzędu m. st. Warszawy zostaną przekazane 2 mln zł. Milionowe dotacje będą mieli również do dyspozycji pracodawcy z Mińska Mazowieckiego – 1,5 mln zł oraz  Piaseczna i Siedlec po 1,2 mln zł każdy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy został utworzony po to, aby zapobiegać utracie pracy przez pracowników nieposiadających kompetencji lub umiejętności poszukiwanych i oczekiwanych na rynku pracy. Spodziewanym efektem otrzymania wsparcia z KFS-u są lepiej wykształceni pracodawca i pracownik, a dzięki temu sprawniej prosperujące przedsiębiorstwo.

Jak ubiegać się o dofinansowanie? Jakie dokumenty musi złożyć pracodawca, aby je otrzymać? Odpowiedzi na te i inne pytania na stronie:

http://wup.mazowsze.pl/new/?phtml=1786854940

j.nalewajk@mazowszanie.eu 5-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text