Województwo mazowieckie

Szkolenia i środki na własną działalność
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Dobre wieści dla bezrobotnych z powiatu płockiego. Powiatowy Urząd Pracy ogłosił nabór wniosków na szkolenia indywidualne i grupowe dla osób bezrobotnych. Od wtorku będzie można także ubiegać się o środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Oferta szkoleń indywidualnych skierowana jest do 10 osób bezrobotnych poniżej 25 roku życia z ustalonym profilem pomocy II (profil ten oznacza, że osoby takie mogą być objęte wszystkimi usługami i instrumentami rynku pracy). Warunkiem jest uzyskanie od przyszłego pracodawcy deklaracji przyjęcia do pracy w ciągu 90 dni po ukończonym szkoleniu, na okres co najmniej 30 dni.

Można także składać wnioski na szkolenia grupowe. Będą mogli z nich skorzystać bezrobotni poniżej 25 roku życia z ustalonym profilem pomocy II i w uzasadnionych przypadkach I(osoby, które mogą być objęte pomocą w formie pośrednictwa pracy). Do wyboru są dwa kursy: spawanie metodą MAG 136/136- UDT oraz sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej. Na oba może zostać przyjętych maksymalnie 5 osób.

Od wtorku, 17 marca rozpocznie się wydawanie wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. Będą się o nie mogły ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku. Oferta skierowana jest do osób, które nie prowadziły działalności gospodarczej przez 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, nie odmówiły bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy i mają określony profil pomocy II.

Szczegółowe informacje o obu formach pomocy można uzyskać w PUP w Płocku, w przypadku szkoleń pod nr tel. (24) 267-46-69, dla ubiegających się o środki finansowe udostępnione zostały tel. (24) 267-46-65 lub (24) 267-46-58.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 12-3-2015

Więcej na www.pupplock.pl                    

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text