Województwo mazowieckie

Strażacy z Grójca w systemie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

OSP Grójec  to kolejna jednostka strażacka na Mazowszu włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To wielki sukces i uznanie ochotniczej pracy strażaków z Grójca.

Ochotnicza Straż Pożarna w Grójcu została założona 1 stycznia 1914 roku. Dziś liczy aż 140 członków, w tym 35 należących do młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz 17 muzyków orkiestry dętej.

Strażacy z Grójca w zeszłym roku wyjeżdżali z pomocą dla mieszkańców aż 90 razy, co oznacza, że byli trzecią najbardziej aktywną jednostką w powiecie. Ratując i chroniąc ludzkie życie, zdrowie i mienie spędzili 966 godzin w pracy. Najaktywniejszy członek OSP brał udział w akcjach grójeckich strażaków przez 129 godzin.

W tym roku strażacy z OSP Grójec planują zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4. To ważna i potrzebna inicjatywa, bo Star 244, będący na wyposażeniu jednostki ma aż 33 lata!

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Utworzony został w 1995 r. przez Państwową Straż Pożarną. Zadaniem jednostek skupionych w KSRG jest ochrona przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. KSRG tworzą ściśle ze sobą powiązane różne służby ratownicze, których skoordynowana współpraca pozwala na szybkie i skuteczne działania.

Na początku tego roku obok OSP Grójec do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego włączono 14 jednostek z województwa mazowieckiego.   

JaN

 

j.nalewajk@mazowszanie.eu 9-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text