Województwo mazowieckie

Staroźreby: przebudowa mostu w Rogowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10 lipiec-30 listopad 2015
ilustracja

Już w listopadzie tego roku mieszkańcy gminy Staroźreby będą mogli bez przeszkód podróżować zmodernizowanym mostem na rzece Płonka w Rogowie. Władze powiatu podpisały właśnie umowę z wykonawcą mostu. Prace rozpoczną się na początku sierpnia. W związku z przebudową mieszkańców czekają czasowe utrudnienia – zamknięty zostanie przejazd przez remontowany most.

Most w Rogowie zdecydowanie wymaga modernizacji. Z tym zgodzą się wszyscy mieszkańcy gminy Staroźreby. Przeprawa leży w ciągu drogi powiatowej Bulkowo-Góra i jest zarządzana przez powiat płocki.

W ubiegły piątek, 3 lipca starosta płocki Mariusz Bieniek oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk podpisali umowę z wykonawcą przebudowy mostu firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk z Radomia. Inwestycja obejmie m.in. rozbiórkę starego i budowę nowego przęsła mostu oraz rozbiórkę górnej części przyczółków i wzmocnienie istniejących przez nałożenie płaszcza żelbetowego. Zabezpieczone zostaną także brzegi rzeki, a cały most zostanie odwodniony.

Prace rozpoczną się już na początku sierpnia, a ich zakończenie zaplanowano jeszcze w tym roku - na koniec października. Rozpoczęcie inwestycji wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym na tym odcinku drogi powiatowej. Z ruchu kołowego całkowicie zostanie wyłączony remontowany most. Kierowcy będą mogli skorzystać z wyznaczonego objazdu – z Rogowa przez Bylino, Sarzyn i Zdziar Wielki do drogi wojewódzkiej nr 567. Piesi natomiast będą mogli pokonywać rzekę Płonkę po umieszczonej w okolicach mosty tymczasowej kładce.

Wartość inwestycji to ponad 621,3 tys. zł. Powiat otrzyma na jej realizację dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 10-7-2015

Źródło: www.powiat-plock.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text