Województwo mazowieckie

Solary na każdym domu?
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21-31 maj 2015
ilustracja

Mieszkańcy Jabłonny mają jeszcze szansę dołączyć do projektu „Słoneczna Jabłonna – ochrona powietrza poprzez wykorzystanie instalacji solarnych w Gminie Jabłonna”. Dzięki unijnej dotacji na wielu domach w gminie już niebawem pojawią się nowoczesne instalacje solarne.

Czasu na podjęcie decyzji nie ma wiele. Deklaracje można bowiem składać tylko do 25 maja. Co ważne – decydować będzie kolejność zgłoszeń, bo liczba miejsc jest ograniczona. W sumie do projektu dołączyć może jeszcze 177 gospodarstw domowych.

Projekt złożony przez gminę jeszcze w 2010 r., z powodu braku środków nie mógł liczyć na dofinansowanie unijne. Sytuacja zmieniła się w tym roku. Pojawiły się pieniądze, a tym samym i możliwość zainstalowania na wielu domach w gminie solarów. Montaż urządzeń rozpocznie się najprawdopodobniej już w lipcu i potrwa do września.

Jak przewiduje gmina, łączny koszt pojedynczej instalacji wyniesie od 14 do 20 tys. zł. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na udział w projekcie będą musieli się zobowiązać do pokrycia ok. 30 proc. kosztów przedsięwzięcia.

Mieszkańcy, którzy są zainteresowani udziałem, mają jednak pytania dotyczące szczegółów projektu, mogą kierować je do Agaty Zdanowskiej w Urzędzie Gminy Jabłonna, tel. 609 883 303 lub 22 76 77 325.

Projekt „Słoneczna Jabłonna – ochrona powietrza poprzez wykorzystanie instalacji solarnych w Gminie Jabłonna” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-14.

m.milewska@mazowszanie.eu 20-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text