Województwo mazowieckie

Smaczny Targ
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1 czerwiec-30 wrzesień 2014
  • ikonka Warszawa Saska 78
ilustracja

Smaczny Targ na Saskiej Kępie to ciekawe kulinarne wydarzenie, podczas którego można degustować i kupić potrawy ze wszystkich stron świata. Na licznych stoiskach znajdziemy ekologiczne warzywa, sery kozie, sery tradycyjne (np. korycińskie), wędliny, miody prosto z pasieki, owoce, desery oraz inne regionalne specjały z kraju i zagranicy. W programie imprezy znalazły się ponadto: piknik, zabawy dla najmłodszych oraz wymiana książek.

Targ odbywa się przy ulicy Saskiej 78 w Warszawie. Swoje produkty zaprezentuje  kilkudziesięciu wystawców. Będziemy mogli między innymi skorzystać z oferty takich producentów jak: Ekozieleniak (ekologiczne warzywa i owoce), Groser (sery kozie), Eat & Fit (soki i przeciery owocowe, koktajle owocowe, kanapki oraz desery jogurtowe), Pasieka Krzemyk (miody), Pani Kasia (wędliny i śledzie), Podlaskie Wyroby Spiżarnia, Pierogi Motylkowe, Deserownia, Słoiki.

Przybyli na imprezę goście będą mogli na miejscu degustować sprzedawane produkty. Organizatorzy przygotowali dla nich wyjątkowo przyjazne miejsce – na ułożonych w cieniu drzew piknikowych kocach. Oczywiście Targ to także okazja do zakupów żywności na wynos.

W programach Targów nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W godz. 11.00–13.00 o dobre humory dzieci zadba grupa Mysie Harce. W planach są tor przeszkód, kolorowe tunele oraz gra twister. Atrakcją będzie pokaz ogromnych baniek mydlanych, malowanie buziek i zabawa chustą Klanzy.

Popularnością wśród mieszkańców dużych miast cieszą się akcje wymiany używanych książek. Także na Saskiej każdy z przybyłych na Targi może wziąć udział w 1. edycji akcji „Odkurz biblioteczkę”. Jej celem jest bezpłatna wzajemna wymiana literatury. Każdy, kto przyniesie ze sobą książki przeczytane lub te, których czytać nie chce, będzie mógł wymienić je na inne i zabrać je do domu. Początek akcji został przewidziany na godzinę 9.00. Wszystkie książki, które nie znajdą nowych właścicieli, po zakończeniu Targów zostaną  przekazane do Monaru.

Aleksandra Dębska 23-6-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Warszawa Saska 78

Więcej informacji o Smacznym Targu można znaleźć na stronie www.smacznytarg.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text