Województwo mazowieckie

Siedlecki Ekonomik najaktywniejszą szkołą 2014 roku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 30 marzec 2015-7 kwiecień 2016
  • ikonka Siedlce Oskara Lange8
ilustracja

VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, jako jedyna szkoła z województwa mazowieckiego, zdobyła tytuł najaktywniejszej szkoły w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości to program, który na stałe wpisał się do kalendarza VI LO w siedleckim Ekonomiku. Już od 11 lat uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tym przedsięwzięciu, szczególnie ze względu na jednodniową praktykę na dowolnym, wybranym przez siebie stanowisku. Jednego dnia przez kilka godzin towarzyszą pracownikowi z wybranej przez siebie firmy. W tym czasie zapoznają się ze specyfiką stanowiska pracy, zakresem obowiązków, wykonują proste zadania, pozyskują informacje na temat wykształcenia, umiejętności czy predyspozycji niezbędnych do jego wykonywania. Dzięki temu uczniowie mogą podjąć trafną decyzję w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz porównać swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie z rzeczywistością.

Ideą Dnia Przedsiębiorczości jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży. Partnerzy ze świata biznesu to nie tylko duże, międzynarodowe firmy, banki czy urzędy państwowe, ale także małe lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Firmy często wybierane przez uczniów Ekonomika, to szkoły, przedszkola, przychodnie lekarskie, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, firmy ubezpieczeniowe, transportowe, biura rachunkowe czy sklepy. Swoje drzwi otwiera przed nimi tego dnia również Komenda Miejska Policji, Szpital Wojewódzki czy Urząd Miasta Siedlce. Jedni uczniowie wracają bardzo zadowoleni widząc już oczami wyobraźni siebie na wymarzonym stanowisku, inni rozczarowani, że inaczej wyobrażali sobie tę pracę i obowiązki. Jedno jest pewne, lepiej jak przekonają się o tym teraz. Mogą dzięki temu zweryfikować swoje plany zawodowe i edukacyjne.


W Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości 2014, będąca zwieńczeniem XI edycji programu Dzień przedsiębiorczości. Program organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W ostatnim roku szkolnym w Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział blisko 45 tysięcy uczniów z ponad 678 szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Podczas uroczystości laureatom XI edycji Dnia Przedsiębiorczości wręczone zostały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 30-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text