Województwo mazowieckie

Selfie z Chopinem?
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 kwiecień-30 listopad 2015
ilustracja

Już niedługo w Warszawie będzie można sobie zrobić zdjęcie z… Chopinem. Nowoczesna aplikacja „Żywy Chopin w mieście” to tylko jedna z atrakcji, jakie urząd miasta zamierza zrealizować przy wykorzystaniu środków unijnych. Mówiąc krótko – życie i muzyka Chopina w nowoczesnym wydaniu.

Aplikacja z zastosowaniem nowoczesnej technologii Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) to jeden z ciekawszych elementów warszawskiego projektu. Dzięki niej będzie można m.in. zrobić sobie zdjęcie z Chopinem. Wystarczy tylko ustawić się do zdjęcia, a jego postać pojawi się w aparacie smartphona obok nas. Takie zdjęcie będzie można udostępnić np. na Facebooku.

Kolejną nowością będzie „Fryderyk Chopin w Warszawie” – aplikacja mobilna z audiobookiem, wzbogacona o ciekawostki związane z artystą i dostępna w siedmiu językach. Z kolei zakładka „Skok za miasto” przybliży turystom takie miejsca jak Żelazowa Wola czy Brochów.

W aplikacji na telefon jak i na stronie www każdy będzie mógł skorzystać z biblioteki muzycznej, dzięki której będzie można lepiej poznać twórczość kompozytora. Powstaną również ciekawe foldery i broszury prezentujące miejsca związane z Chopinem. Kontynuowany będzie także szlak grających ławeczek, odtwarzających fragmenty utworów.

Projekt Warszawa Chopina jest projektem specjalnie przygotowanym na ten rok. Warszawa już podczas obchodów 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina przygotowała wiele atrakcji związanych z kompozytorem. Później te prace trochę spowolniły – powiedział Maciej Fijałkowski dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy. – Ten rok jest rokiem wyjątkowym ze względu na Konkurs Chopinowski. Wiele prac już trwa i chcielibyśmy ukończyć ten projekt do końca września – dodał.

Wartość projektu to ponad 946 tys. zł, prawie 710 tys. zł dołoży UE. Umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego została podpisana 10 kwietnia br. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie.

Warto śledzić: www.warsawtour.pl

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 13-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text