Województwo mazowieckie

Sanniki zapraszają na III Festyn Rycerski i 47 Niedzielę Sannicką
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 28 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

2 sierpnia 2015 roku w Zespole Pałacowo- Parkowym w Sannikach odbędzie się 47 „Niedziela Sannicka” oraz III Festyn Rycerski zatytułowany „Na Dworze Księcia Siemowita VI”. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców i zaproszonych gości?

W parku zaplanowane są zabawy średniowieczne i warsztaty rycerskich umiejętności. Festynowi będzie towarzyszył kiermasz sztuki ludowej regionalnej, ale nie tylko. Znajdą się ram kramy z kwiatami, żywnością, wyrobami z wikliny i wieloma innymi produktami. Swoje stoisko będzie miał tu także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Przewidziane są także stoiska promujące gminę i Mazowsze. Organizatorzy zapewnią także szereg atrakcji dla najmłodszych.

W muszli koncertowej o godzinie 13.00 zaplanowany jest koncert zespołu R.F.C. W godzinach przedwieczornych zaplanowano koncerty grup Gminnego Ośrodka Kultury z Sannik. Na scenie wystąpią: „Sannickie nutki”, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Sanniki” oraz grupy wykonujące taniec breakdance. Zaplanowany jest tu także pokaz rycerski. Uczestnicy będą mogli posłuchać także koncertu zespołu Loka oraz koncertu Katarzyny Schubert zatytułowanego „Przestrzeń, światło i dźwięk”. Artystka zaprezentuje pokaz z efektami światła i laserów. Rozweselać widzów będzie Kabaret Zachodni.

W pałacu zaplanowano koncert muzyczno-poetycki w wykonaniu pianisty Kazimierza Gierżod i recytatora Jerzego Zelnika. Odbędzie się tu także wystawa prac Płockiej Galerii Sztuki.

Organizatorem „Niedzieli Sannickiej” oraz III Festynu Rycerskiego jest Urząd Gminy w Sannikach, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Rada Gminy Sanniki.

Zapraszamy na wspólną zabawę do Sannik.

Joanna Gruchała - Kominek 28-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text