Województwo mazowieckie

Samorządy i organizacje pozarządowe razem
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 28 maj 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów z powiatu lipskiego mają okazję do wspólnej rozmowy o tym, jak razem planować pracę na rzecz lokalnej społeczności. We wtorek (16 czerwca) w Gołębowie koło Lipska odbędzie się szkolenie przeznaczone właśnie dla tych środowisk.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli NGO’sów oraz przedstawicieli samorządów. Chodzi o wspólne planowanie dialogu między samorządami i tzw. trzecim sektorem. Pomocne mogą w tym być Rady Działalności Pożytku Publicznego. Udział obu stron dialogu w takich radach pozwala zmieniać najbliższe otoczenie, rozwiązując wiele istotnych dla lokalnej społeczności kwestii.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się, jakie organizacje i w jaki sposób działają w powiecie lipskim. Poza tym będzie to okazja do zgłębienia idei rad – poznania ich roli, a przede wszystkim aspektów prawnych i organizacyjnych. Spotkanie to dobry moment na wymianę spostrzeżeń na temat obecnego, ale też przyszłego kształtu dialogu obywatelskiego.

Organizatorem są wspólnie Stowarzyszenie BORIS oraz starosta powiatu lipskiego. Szkolenie odbędzie się w Karczmie „Saganek” w Gołębiowie k. Lipska, a poprowadzi Andrzej Rybus-Tołłoczko, współprzewodniczący Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, warto zgłosić się mailowo na adres: kryzys@powiatlipsko.pl lub telefonicznie: 48 378 30 32.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 7-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text