Województwo mazowieckie

Sadowne ogłasza dożynkowy konkurs
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 19 lipiec-15 sierpień 2015
  • ikonka Sadowne ul.Kościuszki 3
ilustracja

Wójt gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie mogą wziąć udział sołectwa, stowarzyszenia, instytucje, a także  indywidualni twórcy z terenu gminy.

   Gmina Sadowne w powiecie węgrowskim, tak jak wiele innych gmin na Mazowszu, ogłasza konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Celem konkursu jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej, rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową, promocja walorów wsi mazowieckiej, oraz prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieńce dożynkowe z terenu gminy. Wieniec poprzez swój kształt i dobór materiałów ma nawiązywać do tradycji związanej konkretnie z powiatem węgrowskim. Oceny zgłoszonych na konkurs wieńców dokona komisja powołana w tym celu przez wójta gminy Sadowne Waldemara Cyrana.

   Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród  laureatom  nastąpi  w czasie uroczystości dożynkowych w dniu 15 sierpnia 2015 roku. Przewidziano nagrody rzeczowe. Ponadto wieńce uczestniczyć będą we mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem, której rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 11.00.

   Zgłoszenia wieńców oraz zapytania należy kierować do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem przy ul. Kościuszki 35, tel. 502 086 989, 25 644 28 95, e-mail: goksadowne@wp.pl.

Małgorzata Wyczółkowska

m.wyczolkowska@mazowszanie.eu 18-7-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Sadowne ul.Kościuszki 3

źródło: http://www.sadowne.pl/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text