Województwo mazowieckie

STARTUP z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec 2015-16 marzec 2016
ilustracja

Wsparcie w osiąganiu stabilizacji na rynku

Na czym polega inkubacja przedsiębiorczości? Wspiera rozwój nowych przedsiębiorstw. Na proces inkubacji składają się działania wspierające firmę od chwili powstania pomysłu do momentu osiągnięcia stabilizacji na rynku. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości z założenia koncentrują się na etapie preinkubacji oraz pracy z osobami, które potencjalnie w przyszłości chcą rozpocząć działalność biznesową.

Sprawdź się!

Krótko ujmując: idea Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości polega na możliwości przetestowania swojego pomysłu biznesowego. Każdy przedsiębiorca na starcie obawia się, czy jego firma odniesie sukces, czy nie wpędzi się w niepotrzebne koszty. I tu właśnie rozpoczyna się rola AIP. Zanim zarejestrujesz swój biznes i zaczniesz ponosić odpowiedzialność finansową, można rozpocząć działalność z inkubatorem, a gdy biznes się powiedzie, opuścić go, zarejestrować firmę i rozwijać ją już jako własną działalność.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości proponują osobom chcącym rozpocząć własny biznes a obawiającym się o jego powodzenie założenie firmy w AIP. Na czym to polega? AIP użycza swoją osobowość prawną, przez co nie ma potrzeby rejestrowania własnej działalności gospodarczej. Skutkiem jest to, że nie trzeba płacić składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz  podatku dochodowego od dochodu. Korzystasz z danych AIP, czyli NIP, REGON czy KRS.

Dzięki usłudze Cowork Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości umożliwiają również korzystanie z własnych biur wyposażonych w nowoczesny sprzęt biurowy i multimedialny oraz sal konferencyjnych.

Warsztaty dla przedsiębiorców

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oferują także warsztaty z wiedzy biznesowej dotyczącej między innymi modelowania biznesowego, komunikacji marki czy finansowania. Wszyscy przedsiębiorcy startujący w AIP otrzymują kompleksowe wsparcie doświadczonej kadry i profesjonalne doradztwo w każdej dziedzinie związanej z prowadzeniem firmy.

Idea Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości powstała w 2004 roku. Pomysłodawcy wprowadzili model preinkubacji, czyli udostępniania osobowości prawnej AIP startującym przedsiębiorcom. Już w 2007 roku Inkubatory AIP uzyskały certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2000. Od momentu powstania AIP do życia zostało powołanych ponad 7000 firm.

Na Mazowszu funkcjonuje już wiele Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Poniżej ich adresy:

Płock

AIP ma swoją siedzibę w Szkole Głównej im. Pawła Włodkowica. Al. Kilińskiego 12.

Siedlce

AIP funkcjonuje przy Collegium Mazovia ul. Sokołowska 161.

Radom

AIP zlokalizowany jest przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. ul.Krasickiego 54.

Warszawa

Inkubatory funkcjonują przy kilku uczelniach między innymi:

przy Szkole Głównej Handlowej Al. Niepodległości 147 lok. 25,

przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ul. Nowoursynowska 16 lok. 116,

przy Uniwersytecie Warszawskim ul. Długa 44/50 oraz ul. Szturmowa 1/3,

przy Politechnice Warszawskiej ul. Noakowskiego 18/20,

przy Uczelni Łazarskiego ul. Świeradowska 43 lok 307,

przy Akademii Finansów Vistula ul. Stokłosy 3,

przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej ul. Chodakowska 19/31.

Więcej informacji na stronie www.inkubatory.pl oraz na stronach poszczególnych mazowieckich inkubatorów.

Joanna Gruchała - Kominek 16-3-2015

Źródło: www.inkubatory.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text