Województwo mazowieckie

SMS od wójta
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13-31 marzec 2015
ilustracja

Każdy mieszkaniec Gminy Skórzec może otrzymywać najświeższe wiadomości bezpośrednio na swój prywatny telefon komórkowy. Oczywiście, jeśli tylko zarejestruje się w esemesowym systemie. Jest to bardzo proste i sprowadza się do wysłania SMS-a z kodem wybranego serwisu. Z esemesowego systemu korzysta już 145 mieszkańców.

System Samorządowy Informator SMS służy do komunikacji, zarówno zewnętrznej z mieszkańcami, jak również wewnętrznej w ramach zdefiniowanych osób, jednostek samorządowych i innych instytucji. Gmina ma możliwość zdefiniowania grup zamkniętych, które będą otrzymywały ważne informacje. Stały wzrost różnorodnych zagrożeń dla życia i mienia mieszkańców, takich jak powodzie, trąby powietrzne, śnieżyce, zamarznięcia, susze, skażenie wody pitnej, zagrożenia chemiczne, czy zagrożenia bakteriologiczne, wymagają skutecznych działań informacyjnych.

Przy pomocy Samorządowego Informatora SMS, mieszkańcy mogą otrzymywać informacje m.in. o:

  • zagrożeniach – wichury, powodzie, śnieżyce, katastrofy, epidemie,
  • awariach i remontach – pęknięta rura i brak wody, brak ciepła, droga zamknięta z powodu remontu,
  • imprezach – kulturalnych, sportowych, turystycznych i akcjach organizowanych przez Gminę,
  • i wiele innych – np. sesje Rady lub posiedzenia komisji w ważnych sprawach.

Nadawcą informacji będzie „GMINA”. Aktywacja interesującej nas grupy następuje poprzez wysłanie wiadomości tekstowej na numer 661 000 112

Korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne. Każdy może się rejestrować w dowolnej ilości grup, bez obawy że zostanie zasypany powielonymi SMS-ami o tej samej treści. Warto zarejestrować się w interesującej nas grupie tematycznej, jak i w grupie przyporządkowanej do sołectwa, w którym mieszkamy. Dzięki temu otrzymamy istotne dla nas informacje np. o braku prądu w określonym rejonie, o załamaniu pogody, zbliżającym się terminie zapłaty podatku, jak również wiadomości o organizowanym festynie.

Usługa została zakupiona w ramach projektu „Profesjonalny urząd – kompetentny urzędnik”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POKL, poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 12-3-2015

Więcej infirmacji na temat systemu na stronie internetowej:

http://www.sisms.pl

http://www.skorzec.eu/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text