Województwo mazowieckie

Słubice zapraszają na XVI Międzynarodowy Dzień Ziemi
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 19 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

Samorząd powiatu płockiego zaprasza wszystkich do Słubic na XVI Powiatowy Dzień Ziemi. Impreza pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła” odbędzie się 26 kwietnia 2015 roku. Z tej okazji zostanie zorganizowany festyn z licznymi atrakcjami.

To już 16 edycja wydarzenia, którego celem jest promocja ekologicznego postępowania społeczeństwa. Dużą uwagę organizatorzy poświęcą zagadnieniu odnawialnych źródeł energii oraz ochrony klimatu. Podczas imprezy będzie można uzyskać wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii oraz jej oszczędzania.

XVI Międzynarodowy Dzień Ziemi rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą św. w intencji Ziemi, która odbędzie się w Kościele pod wezwaniem św. Marcina w Słubicach. Tuż po nabożeństwie nastąpili uroczyste otwarcie tegorocznego święta połączone z sadzeniem drzew. Na scenie wystąpi zespół „Promyki” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły z Piotrkówka. Swój talent zaprezentuje także Monika Piecka, która jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Jest ona posiadaczką tytułu Talent Roku 2014. Uczestnicy będą mogli obejrzeć także występ zespołu „Speed” oraz Orkiestry Dętej ziałającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Niewątpliwą gwiazdą dnia będzie znany wszystkim zespół „Piękni i Młodzi”.

Organizatorzy zapewnią wszystkim uczestnikom także dodatkowe atrakcje, w tym liczne konkursy, warsztaty ekologiczne i twórcze oraz pokaz tresury psów. Zaplanowany jest także kiermasz żywności ekologicznej, rękodzieł ludowych i roślin ozdobnych.

XVI Międzynarodowy Dzień Ziemi odbędzie się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Zeszłoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi również miały miejsce w gminie Słubice. Motywem przewodnim było hasło „Zmieniaj nawyki – nie klimat”.

Joanna Gruchała - Kominek 19-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text