Województwo mazowieckie

Słoneczna Jabłonna
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 24 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Coraz więcej gmin realizuje projekty proekologiczne. Solary, termomodernizacje, elektrownie wiatrowe to tylko część inwestycji, dzięki którym mieszkańcy mogą oddychać czystszym powietrzem. Kolej na Jabłonnę. Na budynkach zostaną zamontowane instalacje solarne.

Kolektory słoneczne zostaną zamontowane na 120 budynkach mieszkalnych, budynku komunalnym i na basenie gminnym. Dzięki temu energia słońca będzie mogła być wykorzystywana do produkcji ciepłej wody użytkowej.  Zmniejszy się przez to emisja gazów cieplarnianych, a mieszkańcy zaoszczędzą na rachunkach (rocznie nawet o ok. 50-60 procent). – Jestem bardzo ciekawy, jak solary się sprawdzą. Liczę, że zaoszczędzę w ten sposób na energii – mówi pan Paweł, mieszkaniec Chotomowa.

Blisko 50 procent powierzchni gminy Jabłonna wchodzi w skład Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, zaś na terenie powiatu legionowskiego znajduje się aż 10 rezerwatów przyrody, z czego 4 mieszczą się w gminie Jabłonna. To kolejny powód, dla którego warto zainwestować w tego typu instalacje i chronić walory środowiska naturalnego.

Umową na realizację tego projektu została podpisana w Warszawie 24 marca br. Wartość projektu to ponad 5 mln zł, z czego blisko 3,6 mln zł to środki z UE.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 24-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text