Województwo mazowieckie

Rykowisko po raz pierwszy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 19-30 maj 2015
ilustracja

Aż 86 km będą mieli do pokonania uczestnicy ultramaratonu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Start 30 maja w Łącku. Zapisy trwają do 24 maja. Dla kibiców organizatorzy przygotowali piknik rodzinno-sportowy w Łącku z wieloma sportowymi niespodziankami i atrakcjami.

Skąd pomysł na zorganizowanie ultradługiego, aż 86-kilometrowego biegu po Pojezierzu Gostynińskim? Jak zwykle w takich przypadkach stoi za tym grupa zapaleńców – biegaczy. Kiedy okazało się, że niewielu z nich będzie miało szansę wystartować w prestiżowym 77,7-kilometrowym biegu „Rzeźnika” postanowili zorganizować własny ultramaraton. W ten sposób powstał komitet organizacyjny biegu, opracowano program imprezy, trasę biegu i rozpoczęły się poszukiwania sponsorów. Organizatorem „Rykowiska” jest Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

Sama trasa 86-kilometrowego ultramaratonu zapowiada się wyjątkowo malowniczo. Prowadzić będzie przez urokliwe tereny pojezierza gostynińskiego – lasy, jeziora, bagna, kwieciste polany, malownicze trasy turystyczne i miejscowości wypoczynkowe. Start 30 maja o godz. 9.00. Uczestnicy biegu powinni mieć przy sobie telefon komórkowy, kurtkę przeciwdeszczową i coś do picia. W punktach kontrolnych będzie można otrzymać posiłek regeneracyjny i napój. Koszt pakietu startowego to 35 zł. Na pokonanie całego dystansu organizatorzy przewidzieli maksymalnie 11 godzin. Zgłoszenia uczestników ultramaratonu przyjmowane są jeszcze do 24 maja do godz. 24.00 na stronie: http://ultrarykowisko.blogspot.com/p/rejestracja.html.

Ultramaraton to oferta nie dla każdego, aby w nim wystartować trzeba mieć świetną kondycję i być doświadczonym biegaczem, dlatego organizatorzy „Rykowiska” przygotowali również imprezę towarzyszącą – piknik rodzinno-sportowy w Łącku. W nim mogą wziąć udział już wszyscy – kibice ultramaratonu, rodziny zawodników, ale także mieszkańcy okolicznych gmin i wszyscy miłośnicy sportu. Na uczestników czeka wiele sportowych atrakcji m.in. nauka karate, treningi jogi i piłki nożnej, pokazy woltyżerki, a nawet strzelnica laserowa. Będzie można obejrzeć także pokazy w wykonaniu straży pożarnej. Nie zapomniano również o najmłodszych – specjalnie dla nich organizowane będą animacje oraz gry i zabawy. Piknik rusza o godz. 14.00. Wstęp wolny.

W trakcie pikniku będzie można też pomóc dwóm chorym osobom. Zbierane będą pieniądze na leczenie 6-letniego Mateuszka oraz 35-lectniej Agnieszki, biegaczki u której zdiagnozowano stwardnienie rozsiane.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 18-5-2015

Szczegółowe informacje dotyczące „Rykowiska” można znaleźć na profilu biegu na facebooku oraz blogu http://ultrarykowisko.blogspot.com/.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text