Województwo mazowieckie

Ruszyły mikrodotacje dla aktywnych
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-4 maj 2015
  • ikonka Płock Misjonarska 22
ilustracja

Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe mogą ubiegać się o mikrodotacje. Wystartował bowiem drugi konkurs zorganizowany przez Fundację Fundusz Współpracy oraz Stowarzyszenie BORIS i Stowarzyszenie Europa i My.

„FIO- Mazowsze Lokalnie” jest już drugim konkursem skierowanym do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa mazowieckiego. Tym razem można uzyskać dotacje w wysokości maksymalnie 5 tysięcy złotych.

Do przekazania jest około 800 tysięcy złotych, które zostaną oddane w formie około 200 mikrodotacji. Pieniądze będą przyznane w ramach dwóch ścieżek: 70% na inicjatywy oddolne (lokalne działania młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych), pozostałe 30% na wsparcie rozwoju organizacji (pomoc dla młodych organizacji pozarządowych).

Przyjmowanie wniosków na  inicjatywy oddolne rozpoczyna się 16 marca, natomiast na rozwój organizacji – 13 kwietnia.

W tym roku dokumenty aplikacyjne zostały maksymalnie uproszczone po to, aby ułatwić organizacjom otrzymanie dotacji. W przypadku inicjatyw oddolnych ocena projektów będzie odbywała się dwuetapowo. Pierwszy etap to ocena formalna złożonych wniosków, drugi zaś to krótka prezentacja przez komisją. Zaplanowana jest komisja w składzie 5 osób, w tym przedstawicieli danego regionu. W przypadku ubiegania się o środki na rozwój, ocena ograniczała będzie się do oceny złożonych projektów. Wnioski na inicjatywy oddolne można składać do 30 marca, na rozwój organizacji – do 4 maja.

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem zainicjowanym przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie Europa i My oraz Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS. Został on stworzony, aby spotęgować zaangażowanie obywateli w lokalne życie społeczne. Projekt realizowany jest od 1 czerwca 2014 roku i potrwa do 30 listopada 2016 roku. W tym czasie do rozdania około 600 mikrodotacji na sumę ponad 2,1 mln złotych. W pierwszym roku istnienia programu udzielono dofinansowanie 139 projektom o wartości łącznej ponad 600 000 złotych.

Więcej informacji można uzyskać w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22 w Płocku lub pod numerami tel. 24 3668811, 24 3667711. Spotkanie informacyjne odbędzie się 10 marca 2015 roku o godz. 16 w auli Urzędu Miasta Płocka, Stary Rynek 1.

Joanna Gruchała - Kominek 9-3-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Płock Misjonarska 22

Źródło: www.mazowszelokalnie.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text