Województwo mazowieckie

Ruszają konkursy dla organizacji pozarządowych
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10 kwiecień 2015-30 styczeń 2016
ilustracja

Od 13 kwietnia poprzez generator wniosków na stronie www.mazowszelokalnie.pl będzie można ubiegać się o dofinansowanie na rozwój młodych organizacji – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych czy uczniowskich klubów sportowych. 

Program jest wsparciem dla młodych organizacji pozarządowych, nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Za młode organizacje pozarządowe uznawane są stowarzyszenia, fundacje i uczniowskie kluby sportowe, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego (lub innego, właściwego rejestru lub ewidencji) nie wcześniej niż osiemnaście miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto roczny budżet takiej organizacji nie może przekraczać 25 tys. zł. Warunkiem udziału w konkursie jest również prowadzenie działalności na terenie województwa mazowieckiego.

Na co mogą być przeznaczone środki? Na cały szereg ważnych zakupów - m.in. sprzętu biurowego, sprzętu związanego z obszarem działań organizacji. Mogą również zostać przeznaczone na adaptacje lokali, zakup oprogramowania komputerowego, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy. Uwaga! Wnioskodawca musi jednak wnieść wkład własny. Jednak o jego wysokości decyduje on sam.

Wnioski przyjmowane będą od 13 kwietnia do 4 maja 2015 r. poprzez generator wniosków, który dostępny jest na stronie www.mazowszelokalnie.pl. W 2015 r. zaplanowano przydzielenie ok 50 dotacji. Mikrodotacje muszą się mieścić w przedziale pomiędzy 1500 zł a 5000 zł.

Regulamin konkursu dostępny jest pod poniższym linkiem:

http://mazowszelokalnie.pl/do-pobrania

l.welenc@mazowszanie.eu 10-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text