Województwo mazowieckie

Rozśpiewane dzieciaki czyli I Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Do udziału w festiwalu zgłosiło się 50 uczniów szkół podstawowych. Występy odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–II, klasy III–IV i klasy V– VI.

W kategorii klas I–II wygrała Anna Budnicka ze Szkoły Podstawowej nr 23 z Płocka, w kategorii klas III–IV zwycięzcą – Natalia Pycek ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym, a w kategorii klas V–VI najlepsza okazała się Aleksandra Krzemińska ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.

Każdy z uczestników musiał zaprezentować dwie piosenki dziecięce z akompaniamentem własnym bądź z podkładów. Jury oceniało dobór piosenki do wieku, interpretację, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dla zwycięzców festiwalu przewidziane były nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zaplanowana była także nagroda dla laureata Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej, którą będzie występ w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży – Tęczowe piosenki Jana Wojdaka w Krakowie. Zresztą Jan Wojdak, ompozytor i piosenkarz znany jako lider zespołu Wawele, zasiadał w jury płockiego festiwalu.

W skład jury oprócz wspomnianego wcześniej Wojdaka zasiadały także Izabela Denst-Szydłowska i Iwona Lelińska. 

Nagrodę Grand Prix otrzymała Natalia Kawszyn ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku. 

Inicjatorem i organizatorem nowego festiwalu był Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.

Joanna Gruchała - Kominek 14-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text