Województwo mazowieckie

Rowerowa majówka po raz trzeci
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-3 maj 2015
ilustracja

Trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności będą mieli do wyboru uczestnicy trzeciej już wyszkowskiej rowerowej majówki. Start 1 maja ze Skweru Jana Pawła II, przy Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie, meta w Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy. Zapisy już ruszyły.

Długi weekend majowy to świetny okres na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Dużo wolnego czasu, majowe słońce i soczysta wiosenna zieleń zapraszają do większej aktywności fizycznej i przebywania na świeżym powietrzu. Z tych idealnych warunków korzystają organizatorzy wielu majowych rajdów rowerowych na Mazowszu. Jeden z nich odbędzie się na terenie powiatu wyszkowskiego.

Rowerowa majówka powoli wpisuje się w kalendarz imprez sportowych wyszkowskiej gminy. W tym roku odbędzie się już po raz trzeci. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji m.in. konkursy z nagrodami, losowanie gadżetów oraz questing. Każdy kto weźmie udział rajdzie będzie też mógł liczyć na ciepły posiłek.

Aby w rowerowej majówce wzięło udział jak najwięcej uczestników, organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności. Start wszystkich tras ze Skweru Jana Pawła II w Wyszkowie, w różnych godzinach, meta ok. godz. 15.00 w Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy.

Trasa długa – 45 km (start o godz. 9.00)

Wyszków – Brańszczyk – Poręba – Łowisko „Jegiel” – Leszczydół-Nowiny – Wyszków

Hasłem przewodnim najdłuższej trasy będzie: „Historia, kultura, przyroda”, prowadzić ona będzie na północny-wschód o strony gminy Wyszków w okolice gminy Brańszczyk i Puszczy Białej. Zapowiada się bardzo ciekawie. Uczestnicy odwiedzą m.in. rodzinny dworek Byczyńskich, związany z Marią Żywirską – etnografem i piewcą Puszczy Białej. A na cmentarzu w Brańszczyku odnajdą jej grób. Jedną z większych atrakcji będzie zwiedzanie powstającego właśnie Parku Etnograficzno-Przyrodniczego w Brańszczyku, gdzie znajduje się wiele ciekawych obiektów architektury drewnianej. Na uczestników będzie czekał tam przygotowany przez gospodarzy poczęstunek. Innym przystankiem na trasie będzie mało znany zakątek o randze rezerwatu przyrody, a także wizyta na stawach „Jegiel” oraz w miejscu widokowym „Bobrowa Dolina”.

Opiekunami trasy będą: Bogdan Osik oraz Marek Filipowicz ze Stowarzyszenia Kulturalno-Alternatywnego „Pepisko”).

Trasa średnia – 35 km (start o godz. 10.00)

Wyszków – Tumanek – Fidest – Loretto – Kamieńczyk – Wyszków

Jedną z atrakcji tej trasy będzie krótki pobyt w Punkcie Zagospodarowania Turystycznego w miejscowości Fidest. Rowerzyści przejadą także blisko 3,5 km drogą Telefoniczną, zwaną także „Trasą Wilka”. Odwiedzą pomnik Kazimierza Wilka – myśliwego zamordowanego przez kłusowników w 1956 r. W Kamieńczyku natomiast wezmą udział w queście „Spacerkiem po Kamieńczyku” – grze terenowej połączonej z harcerskimi podchodami.

Opiekunami tej trasy będą: Marek Siekierski z Klubu Przyjaciół Wyszkowa oraz Mirosław Powierza z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej).

Trasa krótka – 25 km (strat o godz. 11.00)

Wyszków – Rybienko Leśne – Kaleń – Lucynów – Fidest – Wyszków

To najłatwiejsza i bardzo przyjemna trasa, idealna dla rodzin z dziećmi. Pozwoli uczestnikom nacieszyć się pięknymi widokami i przebywaniem na łonie natury. Na trasie przewidziano liczne miejsca na wypoczynek. Na uczestników czekać będą również konkursy z nagrodami.

Opiekunowie najkrótszej trasy to Jerzy Sitek z Leśnej Szkoły oraz Jacek Szymanik ze stowarzyszenia Wyszków Moje Miasto.

Rowerowa majówka organizowana jest przez Urząd Miejski w Wyszkowie oraz Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Alternatywnym „Pepisko”, Klubem Przyjaciół Wyszkowa, Leśną Szkołą, stowarzyszeniem Wyszków Moje Miasto, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkowie oraz Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”.

Regulamin rajdu oraz karta zgłoszenia udziału w rajdzie do pobrania na stronach: www.wyszkow.pl, www.turystyka.wyszkow.pl, www.wosir.pl lub do wypełnienia w dniu wyjazdu na starcie u organizatora.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 20-4-2015

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu i proponowanych tras dostępne są na stronach www.wyszkow.pl, www.turystyka.wyszkow.pl, www.wosir.pl oraz pod numerem telefonu 29 742 42 69 wew. 16.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text