Województwo mazowieckie

Robotyka w Wyszkowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Robotyka dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat to nowa propozycja zajęć dodatkowych dla najmłodszych w Wyszkowie. Bawiąc się klockami lego dzieciaki odkryją fascynujący świat techniki, mechaniki i robotyki. Przy pomocy zestawu klocków LEGO WE DO i komputerów zaprojektują i zbudują pierwsze w swoim życiu roboty. Zapisy i spotkanie organizacyjne 16 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Zajęcia z robotyki proponuje najmłodszym Robo-Logo-Club, którego założycielem i równocześnie instruktorem jest ojciec dwóch małych chłopców. A sam pomysł zajęć zrodził się z pasji do klocków Lego.

Podczas zajęć dzieciaki poznają podstawowe zasady projektowania, konstruowania i programowania robotów. Młodzi konstruktorzy będą pracować na indywidualnym zestawie klocków LOGO WE DO, za pomocą którego zbudują swoje własne roboty. Następnie na komputerach i przy pomocy specjalnego oprogramowania LEGO WE DO zaprogramują ich działanie w prostym języku graficznym. Dzieciaki będą mogły także wyposażyć roboty w silniki oraz sensory ruchu, odległości i dźwięku.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Zapisy i spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16 marca) o godz. 17.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Podobne zajęcia prowadzone są już od grudnia ubiegłego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 11-3-2015

Więcej informacji na www.wok-hutnik.pl oraz www.roboinwazja.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text