Województwo mazowieckie

Rekiny Futbolu 2015
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-8 marzec 2015
ilustracja

 

Emocje sięgające zenitu, dobra zabawa i mnóstwo pozytywnej energii – to wszystko czeka w Mławie na wielbicieli futbolu. Właśnie tu w najbliższy weekend odbędą się po raz szósty Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej REKINY 2015.

Do rywalizacji stanie w tym roku blisko 350 harcerzy i harcerek z całego kraju. Mecze zostaną rozegrane w pięciu kategoriach: dwóch żeńskich (10 – 15 lat oraz  od 16 lat wzwyż) i trzech męskich (10 – 13 lat, 14 – 16 lat i od 17 lat wzwyż).

Rozgrywki do poziomu ćwierćfinałów odbywać się będą w sobotę na terenie dwóch mławskich obiektów sportowych: Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego oraz hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Zuzanny Morawskiej. Natomiast mecze półfinałowe i finałowe, w każdej kategorii, rozegrane zostaną w niedzielę w MHS. 

Podczas mistrzostw odbędą się również turnieje dodatkowe, w których do wygrania jest Puchar Komendanta Hufca ZHP Mława. Zawodnicy mają do wyboru trzy „dyscypliny”: grę komputerową „FIFA14”, piłkę nożną dwuosobową „Street Soccer” oraz  piłkę nożną stołową, czyli sławne „Piłkarzyki”. Ponadto o Puchar Specjalny Mistrzostw zawalczą cheerleaderki. Będą pompony, akrobacje i taneczna muzyka. Na tym nie koniec atrakcji.

Będzie też okazja, by zawodnicy mogli przetestować m.in. swoją skuteczność w strzelaniu w światło bramki, w poprzeczkę czy też w sprawnym żonglowaniu piłką. Jak? W turnieju TURBOREKIN. Na śmiałków czeka aż siedem konkurencji: sam na sam, rzut karny, karny w ciemno, strzał  z połowy boiska, rzut rożny, obij poprzeczkę i gorszą nogą nad głowę. Wygra ten zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP, Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława, Wójt Gminy Czernice Borowe oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Szczegółowy program mistrzostw można znaleźć na stronie: http://mlawa.zhp.pl/rekinye/

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 5-3-2015

Foto: Chorągiew Mazowiecka ZHP 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text