Województwo mazowieckie

Refundacja unijna na wodociągi i kanalizację
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 marzec 2015-31 marzec 2016
ilustracja

Kolejny etap budowania sieci wodno-ściekowej w gminie już niemalże zakończony. Teraz również ta część otrzymała unijne dofinansowanie. Mieszkańcy mają uregulowaną kwestię przesyłu wody i odprowadzania ścieków. Przyznana refundacja pozwoli gminie zainwestować środki w inne przedsięwzięcie ważne dla mieszkańców.

Projekt dotyczący gospodarki wodno-ściekowej to już drugi etap tego typu inwestycji. Wcześniejszy również był realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Tym razem przedsięwzięcie kosztowało 4,75 mln zł, a zarząd województwa przyznał ponad 1,85 mln zł dofinansowania (wcześniej było to ponad 8,1 mln zł dotacji przy 14,6 mln zł kosztów całej inwestycji). 

Drugi etap objął tereny, które do niedawna nie miały sieci wodociągowej. – Wybudowaliśmy wodociąg w miejscowościach Kozły, Wólka Kozłowska, Konary i w części Tłuszcza – poinformował burmistrz Paweł Bednarczyk. 
W Tłuszczu powstał też kolejny etap sieci kanalizacyjnej (ul. Nowosadowa, os.„Słoneczna” i os. „Sasanki-Wierzbowa”).

Nowa sieć tworzy teraz układ większy o ponad 9 km wodociągów. Rozbudowano ją od stacji uzdatniania wody w Kozłach przez kolejne miejscowości do połączenia z istniejącym wodociągiem w Tłuszczu. Sama sieć kanalizacyjna to ok. 500 m nowej części.

Skanalizowana w tak dużym zakresie gmina może mieć poczucie, że znacząco zostało zmniejszone zagrożenie z powodu nieprawidłowego odprowadzania ścieków. Poza tym udało się w ten sposób wyeliminować pobieranie wody ze źródeł, które nie do końca się do tego nadawały. 

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 31-3-2015

Na podstawie: www.mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text