Województwo mazowieckie

Radomska wieś na co dzień i od święta
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 lipiec-30 listopad 2015
ilustracja

Wakacje to wymarzony czas na fotografowanie – dobre światło, żywe barwy, ciekawe ujęcia. Z takiego założenia wyszły władze powiatu radomskiego i ogłosiły konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prace przedstawiające „Radomską wieś na co dzień i od święta” będzie można składać od 15 września do 15 października br., jednak warto zacząć fotografować już dziś.

Mój powiat w obiektywie

Codzienne prace w polu i w gospodarstwie, życie mieszkańców wsi, ale także czas zabawy, odpoczynku, kontaktu z przyrodą czy świętowania – tematów pokazujących radomską wieś na pewno nie zabraknie. Organizatorzy stawiają jednak na oryginalną formę przekazu oraz wyjątkowe pomysły i rozwiązania – wysoko oceniane będą właśnie takie prace. To już czwarta edycja cieszącego się dużą popularnością konkursu fotograficznego „Mój powiat w obiektywie”. Jego organizatorem jest powiat radomski, a temat tegorocznej edycji to „Radomska wieś na co dzień i od święta”.

Wakacyjna szansa dla uczniów

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie oraz tegoroczni absolwenci gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mieszkający na terenie powiatu radomskiego lub mieszkający poza powiatem radomskim, ale uczący się w szkołach na terenie powiatu. Konkurs prowadzony będzie w dwóch kategoriach – gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie. Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko i wiek autora, a także jego adres, numer telefonu kontaktowego, nazwę szkoły, kategorię oraz nazwisko opiekuna. Należy także podać miejsce, w którym zdjęcie zostało wykonane. Zgłoszenia i oświadczenia osób niepełnoletnich muszą być podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Prace powinny być kolorowe wywołane w formacie 20x30 cm, do zgłoszenia należy dołączyć także płytę CD lub DVD z zapisem zdjęcia oraz kartę zgłoszeniową i oświadczenie o udziale w konkursie, które są do pobrania na stronie www.radompowiat.pl. Zgłaszane do konkursu fotografie muszą być oczywiście wykonane na terenie powiatu radomskiego i ilustrować temat konkursu.

Jest jeszcze trochę czasu

Na zrobienie dobrego zdjęcia wszyscy chętni mają jeszcze trochę czasu, ponieważ prace będzie można składać od 15 września do 15 października br. Zgłoszenia powinny mieć dopisek – konkurs fotograficzny „Mój powiat w obiektywie”. Zdjęcia należy przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe w Radomiu, ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom lub składać osobiście w Wydziale Promocji i Rozwoju Powiatu – pokój nr 108.

Nagrody czekają

Prace oceni profesjonalne jury, a na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody finansowe. Dla zdobywcy pierwszego zdjęcia będzie to bon o wartości 700 zł, za zajęcie drugiego miejsca – 500 zł, a trzeciego – 300 zł. Zwycięzców poznamy do końca listopada br.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Wydziale Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Radomiu, ul. Domagalskiego 7 pok. 107, 108 lub pod numerem telefonu – 48 365 58 01 wew. 153, a także na stronie internetowej www.radompowiat.pl.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 20-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text