Województwo mazowieckie

Przytul hejtera
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-31 grudzień 2015
ilustracja

Nie każdy potrafi zlekceważyć mocną, nie raz wulgarną krytykę swojej twórczości w Internecie. Mało kto wie, jak na tego typu zachowania reagować. „Kiedy od hejtu opadają ci ręce, wykorzystaj je jak w tej piosence” – to słowa teledysku promującego kampanię społeczną poświęconą zapobieganiu problemowi przemocy werbalnej w Internecie wśród dzieci i młodzieży.

Kampania, której organizatorem jest fundacja Dzieci Niczyje i którą honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska zachęca do tego, aby w sposób kulturalny wyrażać swoje zdanie. „To hejter jest słaby, nie ty”, „Nie daj się ponieść emocjom, nie odpowiadaj na hejt pod wpływem chwili”, „Nie odpowiadaj agresją na agresję”, „Zgłaszaj hejt i mowę nienawiści korzystając z opcji dostępnych na forach lub w mediach społecznościowych”, „Nie rezygnuj z tego, co robisz, myślisz i mówisz tylko ze względu na hejterów” i  w końcu – jeżeli nie dajesz sobie rady z hejtem szukaj pomocy u rodziny i przyjaciół lub zadzwoń do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) – takimi słowami autorzy kampanii zachęcają młodych do tego, aby nie przejmować się np. obraźliwymi komentarzami pod udostępnioną przez nas treścią.

„Jeśli jesteś ofiarą hejtu” – mówią, „wklej mu to” – mowa o jednym z kilku krótkich filmików, które powstały, aby ukrócić np. wulgarną dyskusję w Internecie. Oto fragment tekstu jednej z nich: „Znienawidziłeś już całą ludzkość, widzę hejterze, że jest ci smutno”.  Jest smutno, bo wielogodzinne przebywanie w sieci, pozbawia prawdziwego kontaktu z rodziną, przyjaciółmi. Prowadzi to do tego, że nastolatek potrafi wyrazić swoje zdanie np. tylko na Facebooku, kiedy go nie widać i kiedy nie musi spojrzeć drugiej osobie w twarz. Jego opinia jest wtedy wulgarna, bo nikt i nic go nie ogranicza.

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-4-2015

Warto odwiedzić: www.przytulhejtera.pl

Link do teledysku „Przytul hejtera”: https://www.youtube.com/watch?v=e_oMznO4SPU

Źródło: MEN

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text